| Losnams a întrebat:

Voi ce ati alege intre litoralul turcesc si cel grecesc? Si de ce?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Litoralul bulgaresc.

| epurasu a răspuns:

Am fost si in Turcia si in Grecia! In ambele locuri e frumos -dar in Grecia e mult mai ieftin!

| mihai69 a răspuns:

Grecesc, fără ezitare.
De ce? păi după ce ne-au năvălit turcii sute de ani și ne-au luat bir, fete (și băieți), eu să merg acum la ei și să mai și plătesc pentru asta?!? Românii ar trebui să meargă acolo gratis timp de cel puțin 300 de ani, și tot nu se răscumpără!
Pe de altă parte, în Grecia e practic leagănul civilizației europene moderne. Acolo ai parte nu doar de experiența unui litoral cu culori, arome și tot ce vrei tu de poveste. Plus o mulțime de insule, de plaje mai mult sau mai puțin sălbatice de explorat. Și multe altele...

| OnuOnulică a răspuns:

În mod clar aș alege litoralul grecesc e mult mai frumos și ai mai multe de vizitat.

| BroascaCuElice a răspuns:

Grecesc, deoarece e fara Allah Akbar

| Ben00 a răspuns:

Si cel turcesc a fost in vechime tot grecesc.

Tocmai din cauza gustului amar pentru modul in care a devenit turcesc, l-as alege pe cel ramas grecesc.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Litoralul Grecesc, În Grecia climatul este mediteranean, probabilitatea de precipitații este foarte mica la nivelul litoralului, moneda este Euro, după cum știm cu toții plajele sunt mereu ocupate iar în Litoralul Turcesc
In Turcia climatul este: temperat oceanica cu călduri, veri uscate și care se răcesc ușor, ierni umede.
Sper că v-am ajutat, nu ezitați să verificați dacă aceste informații. Sunt adevărate.

| totisivali a răspuns:

Romanescwinking