| sephora a întrebat:

Vreau sa calatoresc cu avionul in nordul Italiei dar cu o agentie low-cost, gen Wizz Air sau Blueair. Ati mai calatorit cu aceste companii? Plecarea sa fie din Tm sau Arad.

6 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Cu Bluair-um am mers recent in Italia si a fost foarte bine, fara intarzieri, avion ok, servicii bune, atentie insa cantaresc bagajul la 100 de grame sa nu depaseasca. eu as merge numai cu blue.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Am calatorit o data cu Wizz Air si in loc sa ajungem la Bucuresti ne-au debarcat la Cluj din cauza conditiilor atmosferice de la Bucuresti. E drept ca ne-au adus cu autocarul pana acasa, dar am stat in Cluj vreo 4 ore fara nici o explicatie. Unii au plecat cu mijloace proprii.Si sa nu astepti sa te serveasca cu ceva in avion.Nu ai voie cu nimic de acasa si totul costa in euro la bord!

| clarobscur a răspuns:

Cu Wizz Air am calatorit de vreo 5-6 ori si n-am avut probleme, decat o singura data cand avionul a avut intarziere de 2 ore. Intr-adevar nu ai voie cu mancare sau bautura in avion. Presupun ca pentru calatoria care o faci tu, pana in Italia nici nu iti faci probleme pentru mancare. Ajungi relativ rapid. Eu numai cu Wizz am calatorit si nu stiu cum e cu Blue, dar nu am ce sa le reprosez avand in vedere preturile mici care le au. Am vazut prin luna ianuarie bilet cu 20 de euro. La ce servicii sa te mai astepti la banii astia... Iti doresc sa iei decizia cea mai bunawinking

| clarobscur a răspuns:

Uite site-urile agentiilor daca vrei sa le compari serviciile
www.blueairweb.com
www.wizzair.com

| Anca a răspuns:

Am calatorit de mai multe ori si cu WizzAir si cu BlueAir, si cu Alitalia /( care am inteles ca a falimentat ).
Preturile sunt mici, mancarea sau bautura la bord se plateste, insotitorii de bord sunt tineri si foarte ok, iar pentru un drum atat de scurt eu zic ca se merita sa mergi.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Am calatorit cu amandouo ca sa vad cum sunt.Servicile suntproaste.Mai ales la wizz-air.Mereu este o intarziere de minim 1 ora..Mai bine mergi cu blue air!