| Claudiu_Vereș_2000_AyH3 a întrebat:

Vreau sa inchiriez o cabana cu inca 8 tovarasi la munte, problema e ca nici unul dintre noi nu are 18 (avem 16-17) ani si nu prea stim cum sa vorbim cu proprietarul sa ne inchirieze. Aveti vreo idee cum am putea vb cu el sa ne lase? (tutorii/parintii ne lasa deci pot vorbi cu proprietarul)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O inchiriaza parintii vostri si raspund pentru voi

| Alicezzz a răspuns:

Suna unul din parinti si o inchiriaza si tot acela isi ia responsabilitatea pentru voi toti, mai ales in caz de stricaciuni facute. Distractie placuta!

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca parinti vostri va lasa puteti vorbi cu ei si sa inchirieze ei.

| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Daca parintii sunt de acord atunci sa vorbeasca unul din parinte. Dar, cred ca se poate si unul din voi sa vorbeasca sau pune un alt coleg mai mare. Prima data incearca tu sa vorbesti, vezi ce este necesar pentru a inchiria. Daca nu este cu acte si stii cum sa vorbesti atunci nici nu este necesar sa vorbeasca altcineva.