| pysullynna a întrebat:

Vreau sa inchiriez o cabana/vila la munte(Brasov,Predeal, Sinaia, Busteni) pentru 10-12 persoane, stiti careva vreun exemplu?

Răspuns Câştigător
| Debbyyi a răspuns:

Descriere

CAZARE IN BRASOV IEFTINA SI BUNA: PLATESTE MAI PUTIN-PRIMESTE MAI MULT

CAZARE LA HOTEL NOU DE 3 STELE SITUAT IN CENTRUL VECHI AL BRASOVULUI
(in camere cu baie proprie, incalzire centrala, minibar, TV cu ecran plat prin cablu Digi, internet gratuit, fotolii si masuta, birou, parcare interioara XL, receptie cu mini-magazin 24/7, etc.), de la:

- 69 RON/2 PERSOANE (65 Ron/o persoana), 99/110 Ron vineri si sambata
- 110 RON/3 PERSOANE, (120 Ron vineri si sambata)
- 150 RON/Apartament pentru. 4 PERSOANE, 170 Ron vineri si sambata
(tarife valabile pana la 20/12/2012)

- cu toate taxele incluse.
- 48 Ron/persoana cu mic dejun inclus (Basic) in camere duble, triple sau apartamente de 4 persoane.
- 59 Ron/persoana cu demi-pensiune in camera dubla, tripla sau apartament de 4 pers.(mic dejun Basic si pranz sau cina la Meniul Zilei)
- 69 Ron cu pensiune completa in camera dubla, tripla sau apartament de 4 pers.(mic dejun Basic, pranz si cina la Meniul Zilei)

+ 50% REDUCERE LA RESTAURANT (Mananca 2 - Plateste 1) sau Meniul Zilei la 9.90 RON (3 Feluri)
+ 33% REDUCERE LA AQUA PARK BRASOV (pentru adulti), de Luni pana Vineri si 25% Reducere Sambata.
+ Pana la 50% REDUCERE (un bilet=20 Ron) LA PARCUL AVENTURA la 2 bilete/sejur de minim 3 nopti in camerele de tip Executiv, Superior sau de-lux in timpul saptamanii
+ 10% REDUCERE LA PARADISUL ACVATIC (la bilete pentru o zi intreaga), in limita disponibilitatii voucherelor la Receptie.

OFERTELE DE CAZARE / NOAPTE pentru rezervari din timp (in locul tarifelor de Receptie, care incep de la 120 Ron/noapte), sunt (vezi tipul camerelor la sectiunea "Tarife"):

- Camera Standard : 69 Ron/2 persoane in saptamana si 99 Ron/2 persoane in weekend (vineri sau sambata noaptea)
- Camera Executiv : 89 Ron/2 persoane in saptamana si 99 Ron/2 persoane/noapte in weekend
- Camera Superior : 98 Ron/2 persoane in saptamana si 110 Ron/2 persoane/noapte in weekend
- Camera Dubla De-lux sau Tripla : 110 Ron/2-3 persoane in saptamana si 120 Ron/2-3 persoane in weekend
- Apartament 2 camere: 150 Ron/2-4 persoane in saptamana si 170 Ron/2-4 persoane in weekend
( Pentru tarife in perioada de sarbatori vezi sectiunea relevanta ).
Tarifele includ TVA si toate taxele (de statiune si salvamont).
Tarif single: reducere de 4 Ron/camera pentru cel putin 4 nopti de sedere.
Micul dejun: 5 variante intre 10 si 20 Ron (10, 12, 15, 17 sau 20 Ron)
Pranzul sau cina la Meniul Zilei (toata ziua de la 8.00 la 22.00) : 9.90 Ron/persoana (3 feluri de mancare) se pot servii la restaurantul alaturat hotelului si bonurile de masa pot fii incluse in aceeasi factura.
Sala de conferinte, dotata ultra-modern, poate fii inchiriata la tarife economice de 25 Ron/ora sau 200 Ron/zi.
(Tarifele complete de cazare le gasiti la sectiunea "TARIFE").

Pentru Demi-Pensiune si Pensiune Completa:

SUITES & SPA BRASOV va ofera in mod exclusiv din luna August, in afara de tarifele sale obisnuite de cazare de la 69 Ron/2 persoane (vezi paginile de "Descriere" si "Tarife"), la HOTEL LONGSTREET sau la PENSIUNEA MEMO alaturata, OFERTELE DE VARA :

1. Un sejur de (minim) 3 nopti in timpul saptamanii (la alegere de duminica pana joi inclusiv), in camere duble, triple sau apartamente de 4, care include:
- 3 nopti de cazare in camera dubla de tip Executiv pentru 2 persoane
- 3 mic-dejunuri Basic/persoana la Restaurant
- 3 mese de pranz sau cina (Meniul Zilei) pentru 2 persoane la Restaurant

Tariful pentru tot pachetul este de 59 Ron/persoana/noapte (354 Ron/2 persoane/sejur 3 nopti )- in zi de weekend se adauga 20 ron/persoana/zi

SAU la 69 Ron / cu pensiune completa:

Un sejur de 3 nopti in timpul saptamamii (la alegere de duminica pana joi inclusiv), care include:
- 3 nopti de cazare in camera dubla de tip Superior pentru 2 persoane
- 3 mic-dejunuri Basic/persoana la Restaurant
- 3 mese de cina (la alegere din Meniurile Zilei) pentru 2 persoane
- 3 mese de pranz la Meniul Zilei

Tariful pentru tot pachetul este de 69 Ron/persoana/noapte (414 Ron/2 persoane/sejur 3 nopti in timpul saptamanii - in zi de weekend se adauga 20 ron/persoana/zi)

Aceleasi tarife incredibile le puteti primi si la PENSIUNEA AMBRA, la VILLA OFFICE, la PENSIUNEA MEMO (vedeti fisierele de mai sus) si la alte 12 pensiuni si hoteluri din Brasov (peste 1200 de locuri de cazare in total - vezi fisierul SPA & SUITES)

In ciuda tarifelor sale (cele mai ieftine din Brasov), LONGSTREET HOTEL si PENSIUNEA MEMO alaturata, cu o capacitate totala de 95 de locuri, sunt ideal situate in centrul vechi al Brasovului, in mijlocul principalelor puncte de interes ale orasului, la cateva minute de Piata Sfatului si Biserica Neagra, de Paradisul Acvatic, la cativa pasi de Clinica Icco si Spitalul Oncologic (str. Carierei), langa Univ. Spiru Haret (str. Turnului), Univ. Transilvania, Casa Sperantei, caminele studentesti, Clinica Eva, Eliana Mall si Unirea Mall, de Gara si Autogara 2, la 3 minute de iesirea spre partii si Poiana Brasov sau Bran,, etc.
Fiecare camera a noului hotel (din 2010) este dotata la cel mai inalt nivel si dispune de baie proprie, internet Gratuit, televizor cu ecran plat LCD prin cablu, minibar, birou de lucru, fotolii si masuta de cafea, terasa exterioara, parcare proprie interioara supravegheata si gratuita inclusiv pentru autocare, mini-magazin deschis 24/7 la Receptie si diferite facilitati (vezi lunga lista in continuare) pe care nu le veti gasi impreuna nicaieri altundeva.
Pensiunile de lux alaturate, va ofera, in afara de parcare gratuita, internet wireless si aceleasi conditii si facilitati de 3 stele, camere extra-spatioase cu design diferit de la una la alta (pozele le puteti viziona pe site-ul: http://www.suitesandspa.com/153281/Pensiune-de-lux-Strada-Lunga )
si dotate, in plus, cu seif in camera si/sau uscator de par iar oaspetii lor pot sa ia masa la restaurantul interior cu specific international, sa va intalniti in grup in sala de conferinte moderna si spatioasa, sa beneficiati de serviciile centrului ei de coafura si cosmetica si sa va relaxati cu un masaj corporal profesional in sala de masaj, cu reducere de 50% pentru oaspetii nostri.

Beneficii suplimentare exclusive doar pentru oaspetii hotelului:

+ 50% REDUCERE (55Ron) la RESTAURANTUL MEMO, langa Hotel si Meniul Zilei la 9.90 Ron (3 feluri) - nu este valabil pentru grupuri
+ 10% REDUCERE LA PARADISUL ACVATIC
+ 40% Reducere la Patinoarul Olimpic Brasov (inchiriere patine)
+ 50% Reducere la serviciile de masaj de relaxare in incinta pensiunii
+ 25% Reducere (10 Ron) la Sedinte de Terapie Salina in Braşov
+ 50% Reducere la Zao Park (Universul Copiilor) in Brasov
+ 10% Reducere la comenzi de mancare italiana in camera
+ 10% Reducere la Rent-A-Car
+ 15% Reducere la servicii de taxi de la si spre Aeroport Otopeni sau Baneasa
+ Ornamentarea camerelor pentru evenimente speciale si Valentine's Day
+ Centru de afaceri dotat cu calulatoare, internet, imprimanta, fax, scanner, etc.
+ Lista de facilitati gratuite si contra cost redus (vezi in continuare)
+ Transport Gratuit de la Gara Brasov spre Hotel si inapoi (pentru sejururi speciale*)
+ CARD DE FIDELIZARE "Hotelity Card" CU OFERTE, UP-GRADE, REDUCERI SI GRATUITATI IN HOTEL SI LA ALTE UNITATI (vezi sectiunea OFERTA SPECIALA)

Pentru informatii sau/si cereri de rezervare ne puteti contacta prin telefon (la numerele de mai jos), prin messenger (intre orele 8 si 20) : suitesandspa@yahoo.com sau trimiteti un mesaj de rezervare direct de pe pagina de contact (mesajul este o cerere de rezervare si nu o rezervare ferma, aceasta fiind conditionata de aprobarea disponibilitatii din partea noastra si plata avansului, asa cum se specifica in josul paginii). E-mailul pe care il veti primi imediat pe adresa dvs. reprezinta confirmarea faptului ca mesajul a ajuns la noi, urmand sa fiti contactati in urmatoarele 6 ore. Daca este urgent, ne puteti contacta tot timpul prin telefon sau pe messenger in orele specificate.

Sfatul nostru: Nu asteptati pana in ultimul moment si nu va mirati ca nu mai gasiti locuri libere - ne va parea rau sa va refuzam dar vom face totul sa va gasim cazare la una din celelalte 9 unitati din Grupul SUITES & SPA BRASOV.

SI, IN PLUS, FACILITATI SUPLIMENTARE PENTRU TOTI OASPETII HOTELULUI :

• Mini magazin cu produse de igiena personala, alimentare si bauturi diverse (periute si pasta de dinti, aparate si spuma de ras, produse de igiena feminine, pampers, chips, stix, bere, vin, sampanie, etc.)
• Micul dejun la sala de mese (variante de meniu la 10, 12, 15, 17 si 20 Ron)
• Rezervari la restaurantul alaturat cu 50% reducere pentru turistii hotelului
• Comenzi Rent-a-car cu reducere de 10%
• Bilete de transport in comun (contra cost)
• Room-service si transmiterea de mesaje in camere
• 25% Reducere la Salina artificiala in Brasov
• Comenzi pentru taxi cu tarifele cele mai ieftine in oras si in afara
• Servicii de Concierge: informatii turistice, rezervari la restaurant, cluburi, atractii turistice, spectacole, concerte, opera, teatru, etc.
• Rezervare de bilete la tren, avion, autobuze si minibuze, etc.
• Trezirea la ora solicitata
• Transmiterea legaturilor telefonice in camera.
• Convorbiri exterioare
• Pastrarea obiectelor de valoare
• Ziare si reviste in holul receptiei.
• Acordarea de medicamente si materiale sanitare pentru primul ajutor
• Pastrarea obiectelor uitate si anuntarea turistilor
• Pastrarea bagajelor
• Expediere prin "retur" la domiciliu a scrisorilor sosite dupa plecarea turistilor (cu plata la destinatie)
• Masina de lustruit pantofi, in hol, perie in camera
• Materiale de promovare si informare turistica in holul receptiei
• Uscator de par, fier de calcat la cerere
• Umbrele la cerere
• Inchiriere si vanzari de carti de joc, remy, darts, table, sah
• Ghizi de turism autorizati colaboratori
• Incarcatoare telefoane mobile in perioada sederii
• Internet prin cablu in camera sau Wi-Fi la parter
• Pastrarea si expedierea corespondentei (contra cost)
• Servicii de print si fax (contra cost)
• Transfer la si de la aeroport ( tarife preferentiale pentru oaspetii hotelului )
• Inchiriere laptop pe perioada sederii (in limita disponibilitatii)
• Ornamentarea camerelor pentru evenimente speciale (contra cost)

Hotelul dispune, in cele 3 etaje ale sale, de aprox. 60 locuri de cazare:
- 22 camere si suite spatioase, cu fereastra spre varful Tampa
- camere la parter pentru persoane cu handicap fizic
- camere de lux pentru 2-3 persoane
- apartamente cu 2 si 3 camere (pentru 4 pana la 6 persoane)
- Baie proprie in fiecare camera si apartament
- TELEVIZOR cu ecran plat LCD prin cablu in fiecare camera
- BIROU de lucru, fotolii si masuta in fiecare camera
- INTERNET GRATUIT
- FRIGIDER minibar in fiecare camera
- TERASA cu priveliste spre varful Tampa in fata camerelor la etaj cu loc pentru fumatori
- SALA de mese, de intalniri si conferinte
- PARCARE GRATUITA in curtea interioara pentru 15 masini si autocare
- RECEPTIE 24 de ore cu mini-magazin deschis permanent

Avem cele mai ieftine tarife din Brasov si asta nu pentru ca nu v-am oferii cele mai bune servicii si facilitati de cazare si nu pentru ca nu am fii situati in apropierea principalelor punctelor de interes ale Brasovului, ci pentru ca facem parte dintr-un grup de hoteluri si pensiuni care cred in "Turism pentru toti" si nu in "Turism pentru tonti", care nu cred ca pentru o excursie la Brasov, fie ea si in interes de serviciu, trebuie sa spargi economiile pe un an de zile doar ca sa-i ajuti pe acei proprietari de hoteluri si pensiuni care asteapta sa se imbogateasca peste noapte.

Pentru vizualizarea unui tur virtual actualizat din 20/12/2011 (video 360 grade) al hotelului si al tuturor tipurilor de camere, cat si alte numeroase poze si detalii, va invitam sa copiati (copy-paste) adresa de mai jos si introduceti-o in browserul dvs:
http://www.cautpensiuni.ro/pensiune/hotel-long-street-brasov-brasov

Reducerile se ofera pentru un sejur de minim doua nopti. Nu se ofera acest cupon turistilor care ajung prin agentii de turism.

*Pentru sejururi speciale de minim 3 nopti incluzand Duminica se ofera posibilitatea transportului de la Gara din Brasov pana la Hotel - trebuie anuntat si stabilit in momentul rezervarii.

Cererile de rezervare se pot efectua zilnic, 24/7, fie telefonic, fie prin e-mail transmis de pe pagina de contact. E-mail: suitesandspa@gmail.com

Hotelul Long Street face parte din reteaua de marketing a grupului "Spa & Suites" (vezi sectiunea de mai sus), de aceea turistii care nu vor gasi camere disponibile la noi se vor putea bucura de conditii si preturi asemanatoare (ba chiar si mai ieftine) la alte 8 hoteluri, pensiuni si vile din Brasov in general si in centrul lui in special (vezi sectiunea "Vila Office" si sectiunea "Spa & Suites")

Din cauza numarului mare de cereri si pentru a evita situatii de over-booking, rezervarile se fac doar pe baza de avans-garantie de minim 50% din suma totala a cazarii, care se depune in termen de 24 de ore de la data confirmarii disponibilitatii camerei si confirmarii rezervarii, prin card bancar (telefonic) sau depunere personala la orice sucursala a Bancii Transilvania din orasul dvs. sau prin transfer bancar on-line (internet banking) in contul din Bancpost sau Alpha Bank sau sau personal la Receptie.
Diferenta se va achita la sosire la Receptie, inainte de primirea camerei, pe baza dovezii platii prezentate Receptionerului.
In caz de anulare in ultimele 70 de ore pana la sosire sau de neprezentare, avansul nu se va rambursa.
Datele conturilor:
Numele Beneficiarului: S.C. SPA & SUITES S.R.L.,(RO 27180671, J/08/790/2010).
BANCPOST (nu se percepe comision pentru depuneri numerar, doar pentru transferuri bancare 3.50 Ron)
IBAN: RO60BPOS08908391026RON01
BANCA TRANSILVANIA,
Cont IBAN (atentie: se percepe de catre banca un comision de depunere sau transfer de 4 Ron ):
RO48BTRL00801202T90701XX
Alpha Bank - Atentie! De obicei se solicita Proforma la aceasta banca la depunere! (nu se percepe comision pentru transfer bancar inclusiv prin internet banking):
RO17BUCU2552230825009RON

Oferta specială

59 Ron/ demipensiune

Oferta noastra speciala pentru doua persoane in camere duble de tip executive, triple sau apartamente de 4 pers. cu mic dejun inclus la doar 48 Ron/persoana in timpul saptamanii (20 ron/persoana supliment in zi de weekend) sau

Demipensiune la 59 Ron / persoana

SUITES & SPA BRASOV va ofera in mod exclusiv, in afara de tarifele sale obisnuite de cazare de la 69 Ron/2 persoane (vezi paginile de "Descriere" si "Tarife"), la HOTEL LONGSTREET sau la PENSIUNEA MEMO alaturata, OFERTELE DE VARA :

1. Un sejur de 3 nopti in timpul saptamanii (la alegere de duminica pana joi inclusiv), care include:
- 3 nopti de cazare in camera dubla de tip Executiv pentru 2 persoane
- 3 mic-dejunuri Basic/persoana la Restaurant
- 3 mese de pranz sau cina (Meniul Zilei) pentru 2 persoane la Restaurant

Tariful pentru tot pachetul este de 59 Ron/persoana/noapte (354 Ron/2 persoane/sejur 3 nopti) in timpul saptamanii. In zi de weekend se adauga 20 ron/persoana/zi

SAU :

2. la 69 Ron / Pensiune completa ( Full-board)

Un sejur de 3 nopti in timpul saptamamii (la alegere de duminica pana joi inclusiv), in camere duble, triple sau apartamente de 4 pers., care include:
- 3 nopti de cazare in camera dubla de tip Superior pentru 2 persoane
- 3 mic-dejunuri Basic/persoana la Restaurant
- 3 mese de cina (la alegere din Meniurile Zilei) pentru 2 persoane
- 3 mese de pranz (Meniul Zilei respective)

Tariful pentru tot pachetul este de 69 Ron/persoana/noapte (414 Ron/2 persoane/sejur 3 nopti in timpul saptamanii - in zi de weekend se adauga 20 ron/persoana/zi

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://www.turistinfo.ro/

cauta aici, alegi ceva care corespunde cu ce vrei tu, dai un tel, faci o rezervare si gata

| Debbyyi a răspuns:

Sper ca ti-am fost de ajutor

| silviumarius a răspuns:

Salut, va ofer pentru Revelion 2013 o vila in Prahova P E M fianlizata in 2009, situata in zona montana, altitudine 700 m, deschidere la drum judetean 16, 5 m, situata langa rau, langa rezervatia de brazi Glodeasa si lacul Paltinul.Vila este complet mobilata, are living de 40 mp, 6 camere duble, bucatarie, camera tehnica, 3 bai, scara interioara, loc de gratar, 5 terase din care 1 cu masa exterioara, centrala pe lemne/electrica, fantana, fosa septica. Teren 1123 mp.Vila e la 15 km de Campina, 9 km de Valea Doftanei, 23 km de Sinaia, 103 km Bucuresti.Pret 1000 euro/1 saptamana toata vila.Bonus ATV 2 persoane la dispozitie pe toata perioada.Stima, Marius.

| iribaj a răspuns (pentru silviumarius):

Buna ziua. Ma intereseaza aceasta oferta. Imi puteti lasa un numar de telefon? Va multumesc, Irina