| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva foarte important. Eu vreau sa fac lucruri bune pentru societate (serios, nu stiu ce m-a apucat), vreau mult sa ajut animalele vagaboante spre exemplu sau ceva de genul. Stiti, chiar nu imi place atunci cind aud ca cineva se simte rau si sufera. Dar, cred ca sunt inca prea micuta (am doar 13 ani). Iata care-i intrebarea, cind voi putea face toate astea si, cel mai important, cum? (sunt din Moldova, daca conteaza) Multumesc anticipat =)

3 răspunsuri:
| dya333 a răspuns:

Pai eu cunosc persoane de 13 ani care fac actiuni de voluntariat, dar na nu-ti pot garanta % ca te vor accepta.Dar cand vei intra la liceu chiar din clasa a9a vei putea face parte din ce ong vrei u.Depinde doar de ce iti place:p:*

| irina_5692 a răspuns:

Frumos din partea ta si eu imi doresc acelasi lucru este bine ca te gandesti la astfel de lucruri bravo si succes! Si nu iti face griji esti acum mica dar timpul trece incearca sa nu uiti sa dai uitari cuvintele spuse! Si mult noroc!

| RoXyyR a răspuns:

Esti o fetita tare destepta si imi pare foarte bine cand aud ca ai asemenea intentii... pai tote astea trebuie facute din suflet si daca te intereseaza asa mult animalele si pe ele vrei sa le ajuti in special. specializeazate pe acest domeniu