| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, nu eu personal, o prietena de-a mea. Deci ei ii place de mult timp de un baiat, e genul ala swag. Ei doi nu sunt prieteni, l-a vazut doar prin liceu etc... Ea ii pune tot felul de intrebari pe ask cu anonim, pana la urma au vorbit pe facebook oarecum, la insistentele ei. Eu cu mai multe fete i-am spus ca nu e ok ce face, dar ea tot insista si el la un moment dat s-a cam disperat si i-a spus ca nu o place. Ei bine, dupa toate astea ne asteptam sa se "linisteasca", dar nu, nu stiu daca asta e o "obsesie" pentru ea sau nu. Am incercat s-o sfatuiesc in cele mai bune moduri, i-am zis sa cunoasca alti baieti, ca nu e el ultimul. dar ea nu si nu. Stiti, nu-mi place sa stiu ca sufera, cu ce-as putea sa o ajut? Vreun sfat? Mi-ar fi de mare ajutor, multumesc.

4 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Las-o sa sufere in continuare, suferinta te aduce cu picioarele pe pamant.

| AlexandraCris a răspuns:

Hei! Fă-i tu cunoştinţă cu alţi băieţi. Până la urmă va realiza că nu e de ea. Încearcă măcar să îi explici să ia lucrurile mai încet. Dacă alte sfaturi nu ascultă. Spune-i că dacă tot vrea să aibă o relaţie cu el, să ia lucrurile mai încet. Să îl trateze mai cu indiferenţă că aşa va veni el la ea.

| Kamiichu a răspuns (pentru AlexandraCris):

Crede-ma ca de cate ori i-am zis sa fie mai "discreta" ca daca lui ii place, va veni el la ea, dar na. o sa incerc si sa-i fac cunostinta cu alti baieti, thanks big grin

| AlexandraCris a răspuns (pentru Kamiichu):

happy