| marrr a întrebat:

Decat sa ma mai lungesc, trec la subiectthinking Am cunoscut un baiat pe care-l plac. Zilele astea am fost la mare si am vorbit cu el prin mesaje. El e foarte de treaba si credeam ca e genul de baiat caruia chiar i-ar pasa de fata de langa el si nu i-ar face rau, dar astazi am ajuns acasa si-am aflat lucruri putin mai rele despre el, cum ca s-a laudat ca a stat cu 27 de fete si lucruri de genul. Nu vreau sa cred asa ceva, dar mi s-a dus tot chefulhappy. Am sa vorbesc cu el maine, dar nu stiu ce sa-i zic. Oare sa-l intreb daca e adevarat ce am auzit despre el[mai multe lucruri, cum ca ar fi zis ceva de mine] sau sa ma prefac ca nimic nu s-a intamplat si sa incerc sa aflu ce simte si el?thinking Cineva imi spune ca el o place pe alta, altcineva spune ca e de treaba, altul ca nu e serios deloc.
Insa cum nu-mi place sa ma iau dupa gura lumii, nu ii voi crede pe ei.

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Da. nu ii crede si ce rezolvi?oh go on Sa'tsi zic eu o chestie. asa faceam si eu inainte.Imi placea de un baiat si el vroia sa fie cu mine, si o prietena de'a mea care il placea si ea, si cu care e prieten de vreo 5 ani a venit si mi-a zis ca el nu vrea decat sa'si bata joc de mine, am crezut'o si nu era adevarat. Dupa aceea nu o mai credeam si ea imi spunea adevarul.Si aici vroiam sa ajung. poate ar trebui sa asculti si ce iti spun ei thinking ptc nu stii niciodata.

| Zenithf a răspuns:

Asa sunt baietii, laudarosi. Nu te lua dupa ce spun altii, dar fi tu mai atenta, sa nu te arzi. Stii vorba, cine se arde cu supa sufla si in iaurt? Uita-te cat de fierbinte este supa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca nu iese fum de unde nu este foc! Adica este un sambure de adevar in ce spune lumea! Reputatia ti-o faci in timp. Fie buna fie rea! Dar vad ca deja tu ai luat o decizie.De ca ne mai intrebi pe noi? Daca baiatul este conform reputatiei, te va aburi in doi timpi si trei miscari! O sa fi ca pasarea hipnotizata de sarpe! Omul este uns cu toate alifiile! Poti discuta cu el, dar cu garda sus, atenta la ce se spune si se intampla! Ai grija!

| Pissy a răspuns:

Stii cateodata nu prea trebuie sa ai incredere in lume, asa ca mai bine asteapta cateva zile si vezi ce mai urmeaza. Daca lumea continua sa spuna aceste lucruri despre el cred ca e nevoie sa aveti o conversatie si sa clarificati niste lucruri.

Bafta :*:*:*

| paramore a răspuns:

Mai bine e sa ai incredere in tine ca lumea e rea si vorbeste aiurea. tu continua sa il cunosti, ca nu ai nimic de pierdutoh go onsi o sa tragi singura concluziile.baftakiss

| Dan a răspuns:

Nu trebuie sa asculti tot ce zboara, tu singura iti poti da seama daca este adv ce se spune de el prin intrebari. Noroc! happy

| ronin33dan a răspuns:

Conteaza ce simti tu nu ce spune gura lumii!

| deeeeeeaaa a răspuns:

Atunci poarta o discutie cu el ...fii sincera si deschisa... el iti poate oferi raspunsul corect love struck

kiss >big grin

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Intreba-l daca te place oh go on...Doar asa poti afla

| KoWalSky a răspuns:

Oricine are multi prieteni are si dusmani, tu probabil le-ai cerut parerea despre el dusmanilor lui tongue

| LayLow a răspuns:

Incearca sa discuti cu el si sa il cunosti mai bine. fiecare are parerea lui. dar pana nu vei sta cu el sa vezi tu cum e nu vei stii. bftwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca cu pietre de pamant in el. asta ii va aduce aminte de lucruri frumoase si va veti combina instant! incearca va merge 100%

| ioanaaa a răspuns:

Poti sa stai cu el de vorba da nu fi foarte deschisa ca poate fi genul de persoana care sa dea cu gura si din tantar sa faca armasar
bafta pup:*:*

| Alinush_9513 a răspuns:

Eu zic sa-ti intrebi prietenele apropiate, poate-l cunosc.Acestea nu ar trebui sa te minta.Pana la urma, te vei apropia de el. Good luck hunhappy