| cipimoga a întrebat:

Bună, nu-mi place ca am văzut multe sticle de plastic pe jos la grătare lăsate de alte persoane care nu-si aduna după ei. M-am gândit la un singur lucru sa avem o Românie mai curata în ziua de azi? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De acord cu tine.Dar si o Romanie fara analfabeti? De acord?

| RAY a răspuns:

Si eu am vazut din pacate si cosul ala e plin cateodata si tu pui dar cade pe jos

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca scapam de tigani si analfabeti poate avem o sansa

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

N-ai sa vezi prea curand o Romanie curata. Multi nu au cei 7 ani de acasa si se comporta ca in jungla. Si bineinteles, rar gasesti oameni cu care sa te intelegi.Si eu as vrea o tara "ca afara" dar Romania nu o sa ajunga niciodata o tara civilizata, asta e crudul adevar. Degeaba suntem putini oameni care vor o schimbare daca restul fac opusul si nu le pasa. Comportamentul oamenilor, reflecta educatia si mediul in care au fost/sunt crescuti deci la ce sa ne asteptam.

| cipimoga explică:

Serios vb acuma un aier de munte mai bun și un mediu mai curat o românie curata și ordonata

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru cipimoga):

La fel de serios: ce zici de o Romanie in care romanii sa stie limba romana?