| Criss_1252 a întrebat:

As dori sa știu cu ce mă aleg dacă fac acele 12 luni de armata de după terminarea liceului? ( acele 12 luni care nu mai sunt obligatorii de ani buni)
Vreau sa știu va rog cu ce mă vor ajuta atât psihic cât și material sau pentru un viitor loc de munca aici sau in afara țării.
Va mulțumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Legiunea Straina franceza.
Dureaza 3 ani, dupa care ai si o pensie, si reputatie militara.

Răspuns utilizator avertizat
| Danny_Danny_Ungureanu_1970 a răspuns:

Cu livretul militar si satisfactie

| Criss_1252 explică:

Mulțumesc! Dar, eu in principiu as dori sa fac doar 12 luni iar apoi sa mai stau un an sau mai puțin in țara după aceea sa plec in Elveția pentru câțiva ani. Oare acolo va da bine pentru un C.V?

Răspuns utilizator avertizat