| diamantany a întrebat:

Ceau sa mai gandit careva la copii de la orfelinate ce greu este acolo sa fi, fara sa simti tu un pic de iubire, sau sa te bucuri ca vine mosu sau iepurasu de pasti sau daca acei copii au hainute sau daca au un pic de iubire sau daca stiu ce inseamna familiesi ei s-ar bucura sa simta un pic de iubire. deci nu cred ca e asa departe sa mearga fiecare pana la un orfelinat si sa steie un pic cu copii ca se poate sta cu ei sau poti sa le iei in sfrsitu saptamani acasa si eu am fost acolo si acolo am crescut si credeti-ma stiu ce simt acesti copii abandonati si la eu la randu meu merg la ei ca si mie a fost bine cand cineva venea la mine. Asa ca va rog sa nu uitam nici de ei ca nu sunt de vina ca aceasta soarta au.

Răspuns Câştigător
| AdyAdrian5 a răspuns:

Asa este, eu, de multe ori ma gandesc la ei si la vointa lor de realiza ceva bun in viata.Sunt si ei oameni ca noi, si trebuie respectati si luati in serios, cand e vorba de posibilitatile lor.Am intalnit si eu astfel de copii, daca vorbesti cu ei, iti vei da seama ca sunt mult mai de treaba decat ceilalti copii.frumos mesajul tau, apreciez!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca idee sunt de acord cu tine.Dar daca ai fost acolo nu te-ai tinut si de scoala? Mai ales la limba romana? Gramatica?

| diamantany explică (pentru darrio2007):

Am faut scoala la limba maghiara

| darrio2007 a răspuns (pentru diamantany):

Ar fi bine sa stii limba romana.Ca inteleg ca traiesti in Romania.Te rog sa nu gandesti altceva.

| diamantany explică (pentru darrio2007):

Imi pare rau sa zic dar nu traiesc tot timpu in Romania majoritatea timpului petrec in Ungaria si am avantaj cu limba maghiara mai ales la lucru in comert

| darrio2007 a răspuns (pentru diamantany):

Ok.Nu trebuie sa iti para rau ca ai zis.Iti doresc succes in tot ce ti-ai propus pentru viitor.

| InfinityIsTheLimit a răspuns (pentru darrio2007):

Altceva mai bun nu ai de facut decat sa comentezi aiurea? Uite ca nu toti sunt asa "destepti" ca tine. Poate nu a scris corect gramatical dar din cate se vede are un suflet mai mare ca al tauwinking

| KodrutZ a răspuns:

... iar intrebarea e?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu poti fi acceptat cu una cu doua