| Julia125 a întrebat:

Hei! VA ROG FARA COMENTARII RAUTACIOASE! Vreau sa fac o petitie (voluntari din toate scolile sa stranga mizeriile) orasul in care locuiesc eu e destul de murdar, si cei din jur nu au pic de repect pentru natura sau pentru curatenie. Aproximativ de cate semnaturi as avea nevoie? ( țin sa spun ca petiția va ajunge la Primarul orasului meu). din nou FARA COMENTARII RAUTACIOASE.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

De sa fie nevoie de petitie? Vorbeste cu diriginta voastra.Ea va randul ei va discuta cu directorul vostru si a altor scoli din oras.Cred ca primarul va fi incantat sa afle ca tinerii din orasul lui sunt preucupati de aspectul orasului.
Oricum daca e nevoie de semnaturi poti cu colegii tai de scola de la celelalte scoli si licee.Sau chiar oamenii de pe strada.Pentru ca orice va fi incantat ca orasul sa arate frumos.Nu stiu exact cate semnaturi va fi nevoie dar sunt sigura ca vei strange numarul necesar numai de la colegii tai.Sa spunem 200...
Dar voluntari se vor strange '?

| Julia125 explică (pentru Fatamuntilor):

Da.....si la fosta mea scoala au fost f. multi voluntari...(doar din scoala mea)

| beastboy84 a răspuns:

Ce bine ar fi sa fie mai multi ca tine :*, dar din pacate romanului nu-i pasa de nimic, si cu parere de rau iti zic ca nu o sa rezolvi nimic crying(

| Julia125 explică (pentru beastboy84):

Poate, dar macar am incercat...

Răspuns utilizator avertizat
| 93Silviu93 a răspuns:

Un cuvant dar o sa scriu cu caps...BAFTAlaughing

| Julia125 explică (pentru 93Silviu93):

La? ii un lcuru usor...am mai facut-o.(alt subiect). vreau doar sa stiu cate semnaturi mi-ar trebui.

| 93Silviu93 a răspuns (pentru Julia125):

Si crezi ca o sa te ajuta cineva sa faci curatenie? sau ai de gand sa faci singura?

| Julia125 explică (pentru 93Silviu93):

Da cred. am mai facut-o si in anii anteriori si au fost o destuli de multi volunrai....si sincer sa fiu nu inteleg de ce esti asa negativist. eu una tin la tara si la orasul meu. si nu imi place sa traiesc in mizerue, daca tie iti place e treaba ta