| Șevval a întrebat:

Cum stă treaba cu petițiile astea online? Adică se iau în serios de cineva? Dacă se face o petiție cu privire la un anumit subiect și se adună multe semnături ce se intampla? Se respecta gen ce scrie in petitie? De cate semnaturi este nevoie pentru a se lua in serios petitia de catre cineva? Ofer funda! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Valoare au legile, nu petițiile, cererile, plângerile.
Și dacă se adună un milion de semnături, numai o lege poate schimba situația. De ce? Persoanele de decizie acționează în baza legilor.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio valoare

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-au nicio valoare dpdv legal.