| georgesur a întrebat:

Lipsurile din stratul de ozon, la nivelul stratosferei, influenteaza fenomenul de "incalzire globala? Puteti explica?

5 răspunsuri:
| georgesur explică:

Ati citit atent intrebarea?
V-ati documentat?

| Arthur a răspuns:

Da smileyface, de aceea în curând nu vor mai fi gheţari la poli şi pe vîrful munţilor unde nu se topeau nici în mijlocul verii.

| smileyface a răspuns:

Gaurile din stratul de ozon ar putea afecta clima, dar fenomenul de "incalzire globala" nu exista asa cum se mediatizeaza. Cine a lansat zvonul a avut interese bine planuite. Acum, brusc, nu se mai vorbeste despre incalzirea globala si se pare ca temperatura globului scade. raised eyebrows
Asa ca nu mai credeti tot ce zboara happy

| kennyspark a răspuns:

Discovery channel cred caiti ofera explicatii mai detaliat decat userii de pe acest site

| razvix a răspuns:

Da pentru ca radiatiile solare devin din ce in ce mai puternice si asa se produce incalzirea globala