| Mefist0 a întrebat:

A-ți simțit vreodată că viața voastră nu mai are sens?
Ce a-ți făcut să scăpați de sentiment?

Răspuns Câştigător
| rousz a răspuns:

Da am simtit si cred ca oricine a simtit acest sentiment oribil! Gandeste-te si priveste in jurul tau, sunt peisaje mirifice, prieteni care sa te sprijine poate si familia ta, cum sa nu aibe sens? gandeste-te la viata ta la cat de multe mai ai de realizat si la faptul ca orice s-ar intampla viata este frumoasa bun poate ca acum ai acest sentiment, poate ca t-i s-a intamplat ceva de exista, dar vei depasi momentul acesta si cu timpul vei realiza ca a fost pur si simplu un gand! incearca sa te distrezi cu prietenii, sa comuni mai mult cu cei din jurul tau! distreaza-te caci doar o viata ai!

8 răspunsuri:
| R0CA19 a răspuns:

Am stiut ca e un sentiment trecator si ca, chiar daca e un sentiment de tot k(k*tu te face sa simti ca traiesti. Eu ca sa trec peste am stat in pat pana ziua urmatoare si am ascultat o melodie cara-mi place, a doua zi am iesit cu prietenii ei mereu ma fac sa ma simt mai binehappy nu uita mereu ai oameni care tin la tinewinking

| MariusDk23 a răspuns:

Pai te gandeste-te la persoanele pe care le indragesti foarte mult si te fac sa zambesti.Stai intins/a in pat si gandeste la asta te va relaxa si nu vei mai avea aceasta parere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te culci si maine vei privi altfel lucrurile.

| Nayuky a răspuns:

Du-te undeva in natura..cat mai departe de civilizatie..merge si intr-un parc mare. unde sa nu auzimasini, nimic..si eu am fost in pasa aia proasta si am mers pe malul raului(Bega)..si o colega a vrut sa mai mergem putin si dupa sa stam jos..si acolo se auzeau masini..si imi venea sa palng asa ca am plecat unde nu se auze nimic..si a fost mult mai bine..incearca sa te gandesti la viata ta de pana acum, si incearca sa ii dai un sens vietii tale.chiar daca nu ma ccrezi mai bina sa vorbesti cu cineva despre ceea ce te face sa fi asa.
A si apropo esti fan anime?

| Mefist0 explică (pentru Nayuky):

Da, sunt fan anime. Si multumesc pentru ajutor.

| Ideea a răspuns:

Optimism.

| Mefist0 explică:

Va multumesc tuturor happy