| anonim_4396 a întrebat:

A inceput noul an scolar si a venit un nou baiat in scoala care este in clasa a7a si il plac dar nu stiu cum sa intru in vorba cu el dar nu stiu cum sa i spud ca il plac am incerca o data dar mam rusinat si am lasat-o balta si acum mi-e frica su nu mil ea alta

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Incearca sa fi prietena lui si dupa ce reusesti asta, apropiete si mai mult, pana poate va incepe sa te placa.Nu e greu, vezi doar sa nu ii arati prea mult ca il placi.Fi tu insati si daca te place, asta il ava atrage.
Succes.

| cristina_3322 a răspuns:

Pai si eu am placut un baiat si nu-l cunosteam.si ca sa intru in vorba cu dansu`...prima oara i-am facut din ochi... a doua oara... i-am facut din mana... a treia oara am dat peste dansu` intentionat... dar la randul lui mi-a facut din ochi... dupa ce am dat peste el i-am spus " opsi...scuza`ma...n-am vrut..."(ii intinzi mana si spui numele tau si zice sh el). daca nu zice e nesimtitlaughing:d sau timid... si asa tot va mai salutati pe sala...si daca pe place si are tupeu iti poate cere un id ceva... daca nare tupeu cere`i tu... iar daca vezi ca nu te place .fiti doar amici.vei gasi altu`winking

| karuan a răspuns:

Nu ii zici.trebuie sa fii mai insistenta cu el, sa te porti frumos, sa te uiti la el si o sasi dea singur seama. dupa o sa intre el in vorba cu tine si asa mai departe

| Independent a răspuns:

Incearca sa stai cat mai mult langa el, el sa va imprieteni cu tine si la un moment dat i-l vei intreba daca vrea sa fie cu tine