| D1995 a întrebat:

A ținut cineva de aici vreo cura de slăbire foarte eficientă adică sa se vadă rezultate imediat?happy

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Debora, iti propun sa incerci cinci zile asa:
1. Nu mananci nimic dupa ora sase sau sapte seara. Eventual bei o cana cu lapte sau un iaurt daca iti e foarte foame
2.Bea foarte multa apa. Dar tine minte, apa are regulile ei. Bea apa cand te scoli si cand te culci, cu o jumatate de ora înainte de masă, dar nu în timpul mesei, dacă bei apă după masă ai grija să nu fie rece ci la temperatura camerei dar in schimb renunta la sucuri sau bauturi cu cofeina
3. Fara carne si prajeli. In astea cinci zile, incearca sa renunti la lucrurile care stii ca ingrasa foarte mult. Si ce ingrasa foarte mult? Carnea si prajelile.
4.Cand manaci, nu te grabi. Stai linstita la masa, mananca incet si sa nu te deranjeze cei din jur.
5.Aici o să spun cam așa. Ori faci trei mese pe zi, și mănânci bine la fiecare din ele, ori mănânci puțin și rar. Cred că ai auzit de treaba asta. Ai putea mânca odată la două ore, dar atât cât să-ți țină de foame, nu cât să te simți plină.
Eu am încercat și dă rezultate foarte bune. Dacă vrei mai mult îți recomand să faci și exerciții Pilates, care le găsești foarte ușor pe internet.
Și ar mai fi dieta cu apă. Eu nu am încercat, dar o să ți-o spun. Trebuie să faci o zi în care să bei numai apă. Adică să nu mănânci nimic. Dacă nu te simți în stare, nu o face. Eu nu am reușit. M-a apucat o foame pe la ora două-trei după-amiaza de am mâncat până m-a durut stomacul.
Oricum, succes! Anunță-mă dacă reușești să slăbești!

1 răspuns:
| D1995 explică:

DeboraRosalia mulțumesc..nu pare greu doar ca nu prea am imaginație si nu prea stiu ce sa mănânc..de ex dimineata..sau seara