| loveyouforever a întrebat:

Acum 4 zile am cunoscut un baiat! e mai mare ca mine cu cateva luni! m-am purtat foarte urat cu el(pentru ca il iubeam si nu stiam cum sa-mi manifest sentimentele), dar el totusi a fost foarte dragut si mi-a aflat numele! Ne-am tachinat pe la scoala, iar de 1 martie a venit cu un buchet de trandafiri la mine! De atunci am simtit ceva in stomac! Vineri, dupa ce ne tachinasem toata ziua la scoala, am mers in parc cu prietenele mele, iar el era acolo! m-am dus la el si i-am cerut nr. de telefon si mi l-a dat! Vorbesc cu el prin mesaje! intre timp, in parc am facut cunostinta cu prietenul lui cel mai bun care se pare ca s-a indragostit de minesad
Nu stiu ce sa fac... Ajutati-ma va rag mulllt:*

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Iubeşti un băiat pe care-l cunoşti de 4 zile? Scuză-mă, dar nu cred că ceea ce simţi tu pentru el se numeşte *iubire*.

| allyx14 a răspuns:

E complicat....eu in locul tau l-as lua pe primulwinking

| DancigWithTheDevil a răspuns:

Ar trebui sa-l cunosti mai bine si dupa aceea vezi cum decug lucrurile daca sunt semne de "iubire" din partea lui si poti sa fii mai draguta cu el aratandui ca nu-l urastisi ca poate are o sansa (baiatul pare sa te placa) cat despre celalalt nu-l lasa sa se dea la tine asta ar arata ca esti interesata