| anonim_4396 a întrebat:

Sunt distrusa! E vorba de un baiat, l-am iubit mai mult decat mi-am iubit familia, cu toate ca ma ranea in fiecare zi, si plangeam mereu, acum e si mai rau, cu o zi in urma imi zicea " te iubesc" si ziua urmatoare am aflat ca s.a impacat cu fosta, nici nu a avut bunul simt sa imi spuna chiar el asta, mi-a trimis ea mesaj prin care imi spunea sa il las in pace si sa gasesc pe altcineva, nu a putut sa sune sa imi dea o explicatie, cu ce i-am gresit? Ca i-am oferit tot, ca m-a mintit 6 luni de zile ca ma iubeste si defapt nu simtea nimic, si acum ea mi-a luat tot ce am iubit si ce iubesc, ea care umbla cu 100 de baieti, tot ea e fericita? Care nu s.a agitat niciodata, de ce ea? De ce sa iti bati joc de fata care a vrut " tu esti primul si vei fi ultimul" de ce? Nu ma pot opri din plans, din tipat, nu pot sa uit, ce sa fac?

11 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De ce te miri? Asta a fost "rasplata"pentru faptul ca ai suportat comportamentul lui("ma ranea mereu")violent verbal, poate si fizic. Orice om matur, trecut prin viata, putea sa-ti garanteze ca asa se va intampla.
Acum, trebuie sa te aduni si sa-ti vezi doar de viata ta si nu de viata lor de cuplu.Sa nu te intereseze viata "rivalei", trecutul ei."Ea" nu ti-a luat nimic, ci el a dorit sa te paraseasca si sa se impace cu el.In aceasta poveste, TU ai de suferit si EL doar de castigat.Asa sunt majoritatea barbatilor(sper sa nu ma "atace" vreun barbat)!
Plangi cat poti de mult,tipa, ca sa scapi de durerea sufleteasca, dar nu pentru mult timp, deoarece ai si tu viata ta, UNA SINGURA.Iesi din casa cat poti de mult cu amicele, arunca tot ce iti aduce aminte de el si incearca sa constientizezi, ca el nu mai exista pentru tine.Cu cat te lamentezi mai mult, cu cat iti plangi de mila, cu atat vei avea mai mult de suferit.Merita? NU! O viata ai si trebuie traita frumos.Din acest lucru rau intamplat acum, trage conscluziile, invata din greseli si data viitoare nu te mai lasa calcata in picioare, chiar daca iubesti!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot să îți pun și eu o întrebare? De ce ai stat cu el dacă te rănea? Asta eproblema. Majoritatea propovăduiți că vreți un baiat drăguț, blând, loial, blabla și tot voi alergați după cretini, iar apoi mai și plângeți după ei. Chiar nu observați câtă lipsă de logică e în gândirea voastră? E atât de greu să observați cum vă contraziceți vorbele? (nu mă refer la toate. Dar la majoritatea, oricum) Acum feministele să mă atace cu alte răspunsuri lipsite de logică. Vă provoc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel cum tu esti topita dupa el pentru ca nu dadea doi bani pe tine la fel si el e topit dupa respectiva, care nu da doi bani pe el. E destul de simplu.

| elyfel a răspuns:

Timp draga mea.Si tine minte niciodata sa nu pui suflet prea mult intr-o relatie decat daca esti convinsa 100 % ca te iubeste.

| LoveYouR a răspuns:

Poate a format un cuplu cu tine doar ca sa incerce sa uite de fosta, si nu a putut. Si daca ea i-a zis sa se impace, el a acceptat ca un fraier, fara sa se mai gandeasca la tine si la sentimentele tale. sad Stiu ca iti e foarte foarte greu sa uiti de el si de tot ce ai facut si de toate momentele cu el, dar asa am fost si eu.dar 7 luni a durat relatia la mine. Si am aflat ca m-a inselat.m-a durut foarte tare si eu m-am despartit de el.am plans o saptamana incontinuu dar dupa mi-am revenit. Nu merita sa plangi pentru un nesimtit ca el! Vorbeste si tu cu baietii care te curteaza si usor, usor vei uita de el. Asta am facut si eu. dupa 3 luni am format un alt cuplu, nici nu simteam ceva pentru acel baiat. Dar m-a facut sa ma indragostesc repede de el...si uite ca avem 9 luni de relatie si nici nu vreau sa mai aud de fostul.

| Ioana011 a răspuns:

Incearca sa-l uiti. Noi fetele punem prea mult suflet pentru persoanele care chiar nu merita deloc si suferim. Ocupa-ti timpul in asa fel sa nu te mai gandesti la el si o sa vezi ca timpul le rezolva pe toata. O sa il uiti daca ai vointa si iti doresti sa numai suferi. Tu si viitorul tau esti mai importanta ca oricine, nu se merita.

| Anonim1045 a răspuns:

Poate ai fost prea indragostita de el, prea orbita de iubire si nu ti-ai dat seama ca acel rau de care zici "ma ranea in fiecare zi, si plangeam mereu", nu s-ar fi oprit niciodata. Unii oameni cand iubesc pur si simplu se daruiesc cu totul( nu neaparat fizic, vorbind de suflet) si sufera mult pentru ca isi pierd identitatea de dinainte de a se fi indragostit.
"tot ea e fericita?"...Da, tot ea e fericita, asa e viata uneori, nu trebuie sa devii acum furioasa pe ea. Stai linistita ca oricum, fericirea intemeiata pe suferinta altora trece la fel de repede cum a si inceput.
Ai dreptate sa plangi, ai tot dreptul sa tipi, desigur ca nu o sa uiti...dar tot ce poti face este sa suferi cat suferi, sa iti consumi lacrimile si cu timpul sa revi la realitate si sa iti continui viata asa cum e ea, fara el. (poate dura mult sa iti revi, nu e nimic, take your time).
Apoi, privind dintr-o alta perspectiva, ce te-ai fi facut daca aflai peste un an, peste 2 sau 3 ani ca te-a mintit si ca te-a inselat...ai fi suferit atatia ani de zile ca sa ajungi in acelasi punct! Deci este mai bine ca s-a intamplat acum. Mai bine sa vezi adevarata fata a oamenilor mai devreme, chiar daca mai devreme este in cazul tau 6 luni.

| crystynyca960 a răspuns:

6 luni este o perioada foarte scurta daca eram in locul tau m-as fi razbunat pentru ca si-a batut joc de tine chiar asa pe fata. Gaseste-ti pe altcineva si uita-l nici macar nu merita sa te gandesti la el. La inceput stiu cum este esti ranita' te doare ca ti-a facut asta' dar gandeste-te ca exista altul mai bun decat el de o mie de ori si ca acela nu te va rani niciodata si nu se va imaca cu fosta. Bafta.