Întrebare recomandată | lolicaa a întrebat:

Ajutat-ma va rog, nu stiu cum sa imi organizez timpul... Sunt in clasa a 11-a invat dimineata si notele mele au inceput sa scada ingrozitor
Nu stiu cum sa imi organizez timpul sa le fac pe toate (teme, invatat, iesit afara etc )
Help me!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| CrazzzyA a răspuns:

Inveti dimineata inainte de a merge la scoala? Si eu mai faceam asa si notele mele au scazut la fel ca ale tale laughing
Cel mai bine e sa te pui cat mai devreme sa dormi, adica maxim 22:00 pentru ca odihna isi va spune cuvantul tot restul zilei. Cand vi de la scoala, numai pierde timpul aiurea, ci pune-te invata si fa-ti temele, apoi, ce-ti mai ramane liber poti sa iesi si pe afara si etc. Macar pana iti revii cu notele. happy

| lavida a răspuns:

Daca spui ca inveti dimineata presupun ca ai un program de dupa masa atunci cand vi de la scoala:
1 mananci
2 scrii sau inveti la ce ai mai putin
3 dus
4 somn
5 trezirea ora 8:30-9:00
6 mic dejun
7 invatat sau scris pana la 11:00
8.11:00-12:40 timp pentru tine
9 pranz 12:43- 13:07 pranz
10 13:10-13:35 drumu pana la scoala
succes

| lolicaa explică (pentru lavida):

Invat dimineata; adica am ore de dimineata... Imi cer scuze
a fost exprimarea gresita

| Mdl_Madalin'u_1996 a răspuns:

Cand vi de la scoala...
1-mananci etc
2- teme, invatat
3-iesit afara