| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am de citit cartea moara cu noroc, dau test din ea, oare daca citesc doar rezumate si ma uit la fil pot sa stiu tot la test? sau sunt amanunte pe care nu le pot vedea in film sau in rezumat, ce imi recomandati filmul (1-2 rezumate) sau careta?

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Ionut, mai bine citesti cartea. Chiar azi am dat test la Moara cu Noroc laughing. Eu am citit cartea si m-am descurcat. Nu e asa de mult; de fapt sunt 121 pag. Le citesti in 2-3 ore. Sunt amanunte care nu apar in film> PS: Am vazut si filmul. laughing Bafta

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Filmul e regizat si adaptat dupa carte, te uiti degeaba.