| Danutz_Mihai_1997 a întrebat:

AJUTOR DAU FUNDA
salut ma cheamă Mihai si am o problema grava. Părintii mei sau despărțit când eu eram clasa a 2-a, iar tata credea ca eu sunt afectat sau ceva... acum am 14 ani iar tatăl meu și-a găsit o prietena, iar, acum dupa serviciu merge la ea nu ma deranjeaza dar faptul ca isi consuma energia cu fica ei si cind vine acasa are nervi pe mine ma deranjeaza simamaia mea cu care ne-am mutat ma scoate din sarite e nebuna dar tata nu are timp sa ma asculte pentru ce ii zic, si ziceam ca mamaia e nebuna pentru ca ieri debea am ajuns acasa cica face ca bravo bine ao venit da nu vrei sa ma ajuti la munca stai si lenevesti nu faci nimic bun. Deci e dusa, si eu nu pot face nimic daca comentez ii zice tatalui ca sunt obaznic da m-am saturat, tata ii da mereu ei dreptate, si pe linga asta dupa ce ca sunt eu souparat ma mai scoate si ia din sarite. Asta e doar o parte si mai am o problema pina acum am avut 3 relatii si fiecare si-a batut joc de mine ia baietii de la mine din clasa zic ca o sa mor singur ca nu sar uiota nmn la mine si ma deranjaza desii stiu ca asa a fost pentru ca nici o fata de care mi-a placut nu i-a placut de mine deci. :(( ma chestiile astea ma fac sa imi doresc sa mor mereu mi-am dorit -pe cineva in care sa am incredere si am crezut ca poate persoana cu care sunt in preuna as puta avea amm multi prieteni dar si multi dusmani nu din vina mea ei se oftica ca eu pot face anumite scheme de parkour( e un sport extrem uitati un link cu asa ceva http://www.youtube.com/watch?v=D2kJZOfq7zk) deci... ce sa fac? toate astea ma fac sa innebunesc
CE SA FAC AJUTOR DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

De mama ta nu mai stii nimic? Incearca sa o gasesti sa vorbesti si cu ea. Nu mai vorbi cu mama tatalui tau, e clar ca nu o intereseaza de tine, problema insa e ca taicat-o si-a gasit pe altcineva si aia incearca sa il faca pe taicato sa te urasca cat despre parkour, continua sa il practici, nu te da batut din cauza ca niste copii sunt ofticati ca tu poti face asta, iar ei nu, tu incearca sa fi tare. Succes, si fi tare!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru LonelyLoner92):

Ba da stiu... dar nu stiu ce sa fac ea imi spune sa vin la ea dar presupun ca daca ma mut la ea ar trebui sa ma mut si de la scoala si nu vreau asta + ca eu am prieteni in cartier la mine nu acolo si o sa imi fie greu fara ei mama sta in bariera barcanesti

16 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Presupun că pe lângă bunică şi tată mai ai şi alte rude, unchi, verişori. Încearcă să iei legătura cu ei şi să te muţi la unul din ei. Mergi la bunica ta, îţi iei lucrurile NECESARE într-o plasă, îi spui că mergi să-i înapoiezi lucrurile unui prieten bun, care şi le-a uitat la tine, şi PLECI!
Iar de omorât, STAI ÎN LOC. Nu rezolvi absolut nimic. De chestii de-astea toţi avem parte, doar că fiecare se plânge de ele în mod diferit. Încearcă să vezi partea bună a paharului. Şi duşmani? Lasă-i, ocoleşte-i!
Cât despre fete oh go on, la vârsta asta numa fiţele mai sunt de ele oh go on. [PS: Şi eu tot 14 ani am.] Nu e timpu' să te încurci de-acum în nu ştiu ce fel de relaţii. Lasă-le, că ai timp toată viaţa.

Ai grijă de tine şi de viaţa ta, că tu ţi-o faci :*.

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru Alexăndruţaa):

Nu am unde si plus ca imi este frica as putea sa ma duc la mamatotusi

| Alexăndruţaa a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Of, păi atunci du-te la mama ta sad...
I'm really sorry straight face.

| Nolkyz a răspuns:

Cel mai bine este să discuţi cu tatăl tău. Ai ajuns totuşi la o vârstă în care înţelegi şi te cam afectează ce se întâmplă. Cum am zis: comunicarea este cea mai importantă.

| KARINA2012 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iei legatura cu mama ta.Ar trebui sa-i explici prin ceea ce treci si ce dorinte ai.Cu siguranta ca mama ta te va intelege.
Ai avut doar trei relatii esuate, nu te impacienta.Nu vei muri singur, astea sunt rautati pe care ar trebui sa le ignori.
Cu siguranta iti vei gasi intr-o zi perechea potrivita.Ai tot timpul din lume!
Daca ai fi mai apropiat de mama ta, cred ca te-ar putea sfatui mai bine cum sta treaba cu fetele.
Gandeste-te la ce ti-am scris si nu dispera!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru KARINA2012):

I-am zis deja dar nu poate sa ma ajute

| KARINA2012 a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Detaliaza, te rog!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru KARINA2012):

Pai nu are banii suficienti ca sa poata sa faca nu stiu ce act sa ma ia la ea eu daca as pleca ar intra la inchisoare pentru rapire daca plec eu la ea.

| KARINA2012 a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Vorbeste cu tatal tau si roaga-l sa te lase sa stai o perioada la mama ta. Spune-i ca simti nevoia sa stai si cu ea o perioada.De ce sa ajungeti la avocati pentru asta?
Roag-o si pe mama sa vorbeasca cu tatal tau, poate ajung la o intelegere cumva.

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru KARINA2012):

Buna idee

| KARINA2012 a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Sper din tot sufletul sa iti gasesti echilibrul si linistea.Astept vesti de la tine.Succes!

| LoveItachi4Ever a răspuns:

daca tu poti face asa ceva esti super tare! acum sa revenim problema ta este una mai personala adica ar trebui sa incerci sa vorbesti cu mama ta poate te va ajuta si daca nu vorbeste cu tatal tau chiar daca se supara pe tine nu are niciun rost sa te consumi, iar la mamaia ta spune i nu vezi cat de obosit sunt sau chiar ajut-o la batranete are nevoie de ajutor, si cu prietena tatalui tau, roaga-l sa te duca la ea sa o cunosti si pe fiica ei! Iti spun asta pentru ca si eu am parintii divortati si nu mi-a fost greu deloc, dar am incercat sa ii cunosc familia tatalui meu si nu am o problema! bafta!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru LoveItachi4Ever):

Da o cunosc si e o nenorocita mica mi-a distrus viata a pus o tipa pe care o placeam ftt mult sa isi bata joc de mine si a ascultato iar cind am certato pe pitika ca a facut asta tata a zis ca nu e frumnos ca e mai mica dar cum ramine cu sentimentele mele?

| LoveItachi4Ever a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Eu in locul tau i as fi dat o scatoalca!

| Danutz_Mihai_1997 explică:

Mersi lume big grin mi-am rezolvat prb