| Fluturaș1235 a întrebat:

Ajutor. Împlinesc 13 ani în martie pe 31 și am un metru 46 ( 1.46). Am 44 kg și cred ca sunt grasă. Sunt grasă? Adică la BMI am 20-21 kg ????. Sunt eu grasă? Părinți mei îmi spun să mănânc ca sunt în creștere... Și chiar vreau sa mai cresc un pic măcar pana la un metru 50... ????
Vă rog niște sfaturi.
Întrebarea este: sunt sau nu, grasă și cum aș mai putea crește un pic?
Nu am respect față de mine și mereu mă privesc în oglinda. SPUN CĂ AM UN CORP URÂT!
P. S:nu stiu cum de fetele din clasa mea nu se îngrașă și eu ma umflu ca o scroafa ???? ????
Sunt eu grasă? Cum aș putea creste? Dau fundă! ????‍♀️ ????

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

La modul cum scrii esti extrem de obsedata de modul cum arati. Nu ai fi prima fată cu asemenea problema. Introdu aici datele tale sa vezi ca esti normală.
https://www.iowemed.ro/verifica-ti-sanatatea/calculator-imc

3 răspunsuri:
| Cehoslovacia a răspuns:

laughing nu esti grasa, la varsta ta mai bine citesti o carte, iti ajuti parintii nu stai pe telefon happy

| Emma24dsxd a răspuns:

Ai 13 ani..normal ca mai cresti stai linistita si eu la varsta ta mii se parea ca sunt mai grasa ca si colegele mele pana m-am dus la liceu si mi-am dat seama ca ele erau prea slabe laughing Stai calma o sa mai cresti in inaltime o sa te mai schimbi de la sine fara sa vrei, mai ales cand mergi la liceu.tu esti in crestere mananca normal

| Fluturaș1235 explică (pentru Emma24dsxd):

Mulțumesc, credeam că sunt o pitica...