| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR TPU! Am fost cu un baiat smecher si popular si acesta nu mi-a mai raspuns la mesaje, asa ca totul s-a terminat.Mereu vine in clasa la mine si se uita deranjant de mult la mine, face pe mascariciul.Cand ma vede pe strada, ma intreaba ce fac de la 5 metri distanta,iar eu ii spun ca ma simteam mai bine pana sa-l vad...mi-a pus zapada pe scaun,se tot tine dupa mine si ma urmareste prin scoala, eu am luat zapada si am arucat-o pe el si face multe chestii asemanatoare.Problema este ca a inceput sa se tina dupa o,, prietena" de a mea si pe ea o facea non-stop frumoasa si pe mine urata si si-a batut joc de ea facand-o de ras in tot liceul.Ce vrea acest baiat de la mine si ce are cu mine? (niciodata nu a facut baza de mine)

Răspuns Câştigător
| anonim0just0for0me a răspuns:

E popular. Inseamna ca dispune de un orgoliu urias. Baietii sunt de obicei orgoliosi, el pare foarte. Nu ti-a mai raspuns la mesaje, poate pentru ca nu dadea prea multa importanta, se simtea important. (Dar asta nu insemna ca nu te place) Daca te saluta pe strada inseamna ca totusi e interesat de tine sau poate ca nu ii place ca ceilalti sa fie suparat pe el. Poate ca iubeste sa fie placut de cei din jurul lui(orgolios, again). Dar din faptul ca a vorbit urat despre colega ta; aici nu mai pare ca e interesat de ce cred ceilalti despre el; atunci te baga in seama pentru ca te simpatizeaza. Se uita dupa tine in clasa; clar are ceva; incearca sa nu se uite dar o face, nu-si da seama, bine ca ti-ai dat tu; asta insemnand ca e interesat. Te tachineaza, spunandu-ti 'urata'; asta e un fel de compliment; ia-o in nume de bine. Si faza in care si-a batut joc de fata aia; pai, el ii spunea 'frumoasa' iar cand a facut-o de ras, a fost un semnal pentru tine de la el; ti-a spus indirect ca nu o place si ca era opusul a ceea ce ii spunea ca este; a bagat-o in seama ca sa iti atraga atentia; si daca 'urata' e opusul; gandeste-te; Dar am o curiozitate; cati ani are si cati ani ai? Acest aspet ar schimba multe! Daca e mai mic, nu stiu ce sa spun. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E extrem prost. Nu prea poți să le citești intențiile căci unele lucruri prostești le fac fără să aibă o intenție rațională, de la un prost te poți aștepta la multe lucruri dar niciodată nu te întreba "de ce" căci e o întrebare retorică la adresa prostiei.