| tyler16007 a întrebat:

Eram intr-o incapere pe scaun.
Si in dreapta mea a fost unul care stranuta si cred ca era racit sau ceva.
Erau cred ca doi metri distanta de noi, daca a stranutat in aer, dar nu pe mine, sunt contaminat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, esti contaminat de prostie! tongue

Fiecare dintre noi racim de cateva ori, in fiecare an, dar guturaiul trece intr-o saptamana.
Intreaba batranii, ce-i de facut.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si? Numai asa se caleste organismul, dar acel om poate sa fi stranutat si din alte motive. Poate fi ceva care se afla in nas, cauze reflexe, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt atat de multe variabile... cine stie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate.

| dullcat a răspuns:

Atat timp cat impartiti acelasi aer, da.Dar e ok, de asta ai sistem imunitar.

| Catrice a răspuns:

Ai luat covid, mâine faci complicații, poimâine dai colțul... păcat, pareai un copilaș bunhee hee

| johnnny123 a răspuns:

Bănuiesc că trăiești în lume, nu într-o cameră sterilă. Chiar trebuie să te panichezi de câte ori cineva strănută la doi metri de tine?

Oamenii strănută din tot felul de cauze: alergii, stimuli temporari, etc. Nu înseamnă neapărat că "ai fost contaminat". Și chiar dacă era răcit, care-i problema?

| sammie a răspuns:

Daca a stranutat si a pus mana la nas atunci nu. Daca nu a pus, sunt sanse sa fi primit vreo mica raceala.

| Miruna333 a răspuns:

Sansele sunt mici