| Dungimov a întrebat:

Am 12 ani, 49 de kg. si 1.50 cm si imi doresc emorn sa slabesc.Plang ott timpul din cauza greutati mele si sunt foarte rusinoasa, nu am incredere in mine, am inceput sa ma cred urata. Pur si simplu nu ma simt bine in corpul meu si asta pentru ca m-am ingrasat din cauza dulciurilor, acum 2 ani, inainte eram mereu slaba.As dori sa-mi spuneti despre pastilele de slabit, fiindca mie imposibilsa tin o dieta. Vreau ceva, nu neaparat pastile dar VREAU SA SLABESC.

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

In primul rand greutatea ta nu trebuie sa influenteze viata ta sociala.Accepta cum esti pentru ca nimeni nu e perfect si cea mai buna modalitate de a reusi sa fii pozitiva e sa crezi in tine insuti.Corpul este facut si dintr-o fata care pentru mine este motivul frumusetii si nu corpul fizic. Oricum te sfatuiesc sa mananci normal deci nu incerca absolut deloc infometarea pentru ca e periculoasa! Manaca la ore fixe, si incearca sa mananci 2 feluri, putin din fiecare. Preferibil ca al 2 lea fel sa fie o salata.
Mananca mancaruri cu putini carbohidrati.
Carbohidrati buni

* Cerealele integrale
* Painea integrala
* Fructele
* Legumele
* Orezul brun
* Turtele si biscuitii de ovaz
* Orzul
* Fasolea
* Lintea
* Cartofii

Carbohidrati nu prea buni

* Cerealele rafinate
* Painea alba
* Gogosile
* Biscuitii
* Prajiturile
* Bauturile acidulate
* Crispurile
* Chipsurile
* Pastele fainoase
* Siropurile din dulceata

Oricum modalitatea cea mai buna pentru nu neaparat a slabi dar a face un corp frumos si ferm este mereu sportul.Frumusetea costa un pic de oboseala si de durere.
Incearca sa iti faci un program de exercitii in fiecare zi si sa le faci constant(cateodata pot fi si amuzante). Mergi pe jos mult, si in bicicleta. Daca poti du-te sa faci vreun sport cum ar fi voley care te si ajuta la crestere.
Uite niste exercitii:
http://www.eva.ro/......33311.html

2 răspunsuri:
| DenysaLove a răspuns:

Draga mea hai sa-ti spun cevahappy eu acum sunt slaba, chiar foarte slaba si imi doresc sa ma ingras 5 kg daca se poate insa problema este ca eu nu prea mananc din cauza ca nu am pofta de mancare.In primul rand spune-mi si mie daca tot ai zis ca inainte erai slaba cum ai reusit sa te ingrasilaughing?
In al doilea rand, nu este bine sa iei pastile sau sa tii diete de la varsta asta pentru ca mai tarziu in timp iti va dauna sanatatii. Dupa parerea mea incearca dimineata sa manaci un bol cu lapte si cereala, la pranz 1-2 felii de paine cu o farfurie de mancare si seara o salata ceva usor.Insa tine minte: Nu manca sa te saturi! Nu manca paine dupa ora 6! Si cel mai important: NU tine diete sau sa iei pastile!
Eu iti zic ca daca faci asa + sport o sa vezi ca vei ajunge la o greutate buna:*. Oricum u acum esti in crestere si ai sa vezi ca o sa arati exact cum iti doresti:*. Important este sa nu mananci pana te saturi.App daca intre mese ti se face foame mananca un fruct etc si renunta la prajeli, dulciuri, sucuri acidulate in general mancarurile cu multe calorii:*

| CeaiuriDeSlabit a răspuns:

Buna, pentru problema ta si a multor alte femei avem o solutie care poate nu pare de incredere dar chiar functioneaza. Ai incercat vreodata sa slabesti cu ajutorul ceaiurilor? Daca nu, hai sa iti zic in mare despre ce e vorba. Ceaiurile noastre sunt 100 % naturale, dar combinatia de elemente care se afla in continut te pot ajuta sa slabesti pana la 9 kg in 15 zile. Toate astea bineinteles impreuna cu o dieta potrivita. Mai multe poti afla pe site-ul http://www.ceaiurideslabit.ro/