| CoolDragonn a întrebat:

Am 12 ani,, 54 si 60kg. Vreau sa slabesc intr-o luna jumate maacar 10kg. E posibil si daca da spuneti cum si ma refer mai mult la sport si cat tim sa fac din sportul care mil propuneti.Si va rog sa nu mai imi spuneti de scoala si sa nu ma gandesc la asta pentru ca la scoala ma descurc(primul din clasa).

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Ei bine, cred ca la inaltimea ta dar si varsta ar trebui slabesti pana la 45 kg. Poate si 42-43, dar incetul cu incetul vei reusi!
Incearca sa eviti fast-foodurile, grasimile, cipsurile, dulciurile...intotdeauna cand mananci ceva sa verifici sa nu aiba multe calorii.
Dar ai grija sa mananci, ca altfel te iau ametelile, deci daca ti-e foame fa-ti lapte cu cereale fitness, salate, fructe, iar salate, un sandwich sanatos cu salata, rosii, putina sunca sau salam (pentru a da un gust bun), dar poti evita sunca, poti folosi doar legume daca chiar vrei sa slabesti.
Sporturi... iti recomand sa alergi in fiecare dimineata, sa nu mananci peste ora 18:00, nu bea suc (ci apa), si o sa vezi ca vei slabi.

4 răspunsuri:
| Căpșuuu a răspuns:

Uite si-o eu sunt mai plinuta si fac 200 de sarituri d coarda, 10 genuflexiuni si 10 abdomene in fiecare seara...iti recomand si tie, daca nu poti sa incerci o cura de soc, intreaba la farmaciile astea naturiste de tinctura de soc; e fff buna pentru slabit, provoaca multa transpiratie, elimina toxinele din organism, are efect laxativ(adica tebuie sa mergi la toaleta mai des)si pierzi din greutate
bafta!
imi dai fundita ca oricum am putine, pls

Răspuns utilizator avertizat
| RobertVali111 a răspuns:

Alearga, Fa abdomene, si nu prea manca alimente cu grasimie!