| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani vreau sa ma apuc de fumat.
Cum pot face parintii sa nu-si dea seama?
Ce tigari sa fumez? Eu ma gandeam la alea mentolate. laughing))

Răspuns Câştigător
| Sonjaaa a răspuns:

Mentolate fumam la 13 ani (atunci m-am apucat) nu s-au prins ai mei, dar fumeaza amandoi. preferabil e sa fumezi afara. asa iti miros hainele mai putin.

| prizeFTW a răspuns (pentru Sonjaaa):

Imi lasi in pm id-ul tau de messenger sau skype? Vreau sa te mai intreb ceva despre tigari.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La 12 ani este chiar foarte de vreme! mai aşteaptă ceva ani că dacă nu la 20 te trezeşti la pneumologie!

| mona a răspuns:

Cred ca faci o mare greseala daca te vei apuca de fumat[se cele mentolate sunt periculoase]

| Deliα a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa.nu fumezi.Nu fa greseala.care a facut-o si bunicul a ramas schiop din cauza fumatului(nu are un picior). Daca te apuci de. fumat o sa mori mai repede si o sa ai probleme cu plamanii.Treaba ta.

| MissVamp a răspuns:

Fa placinta sa nu isi dea parintii seama...
(copii...prosti..offff)

| SmartLie a răspuns:

Eu nu cred ca e o idee buna sa te apuci de fumat pentru ca cum trec anii nu o sa te mai poti lasa asa usor precum crezi...
Te sfatuiesc sa nu faci greseala asta si sa te apuci! >big grin

| S0nofS4tana a răspuns:

Pai cand iti iei bani la tine sa-ti iei tigari (sau cersesti bani la altii, habar n-am cum faci ca sa nu-si dea parintii tai seama pentru ce ai nevoie de bani) asigurate ca-ti raman bani si de o guma de mestecat, si sa-ti iei si un parfum la tine.

| geocarul a răspuns:

Da alea mie imi plac da de ce vrei sa fumezi

| prizeFTW a răspuns (pentru geocarul):

De la alea mentolate tot a tigare iti miroase gura sau nu prea miroase?

| asdfghjklanonim1997 a răspuns:

Poti sa fumezi ce fel de tigari vrei si cate vrei, insa inainte cu o ora, doua inainte sa pleci acasa mesteca gume (eventual 2 bucati) sau poti sa mananci ceva.