| Siracuzia a întrebat:

Am 13 ani, de azi-dimineata simteam usturimi in zona pubiana, cand am venit acum de afara m-am uitat si am vazut pe lenjerie o chestie alba care imediat s-a facut maronie.Sunt cam ametita si simt ca miros a ceva. Ce se intampla cu mine?:-s

9 răspunsuri:
| adriana543768654567895334 a răspuns:

E normal sa ti se intample asa. Poate peste cateva zile iti va veni ciclu. Si chestia aia alba, asa le vine la toate fetele.
Intreb-o si pe mama ta ea trebuie sa stie mult mai multe.
PaPa PuP

| Mada4ghn a răspuns:

Daca ai putea sa detaliezi problema,poate am putea sa te ajutam. Cel mai curand ai avea ori infectie urinara,ori organismul se pregateste de perioada aceea "menstruala",desi simptomele de schimbare imediata a culorii vaginale si ametirea sunt cam ciudate. Cel mai bine i-ai spune mamei tale ce ti se intampla, si daca aceste lucruri continua, sa te duci la un doctor. Sper ca te-am ajutat!happy

| ale20 a răspuns:

Pai da tu mama n-ai?

cat despre "problema" ta ---->iti vine menstruatia

| andreea_6710 a răspuns:

Iti vine menstruatia

| SimonaAdina a răspuns:

Draga mea te sfatuiesc sa mergi la doctor sa ii spui aceasta problema.Nu mi-o lua in nume de rau dar pe acest site sunt doar oameni simpli care incearca sa dea unele sfaturi la care se pricep, dar sunt sigura ca nici unul de aici nu iti poate spune cu exactitate ce ai, cel mai bun lucru ar fi sa vb cu mama ta apoi sa mergi la doctor si astfel vei afla.Dar nu amana pentru ca nu este bine sa ignori astfel de probleme.Ai grija de tine.pa

| ღKittyღ_1281 a răspuns:

Poate iti vine menstruatia(ciclul) sau ejaculezi! daca nu stii ce inseamna a ejacula iti spun tot eu :a ejacula =din zina intima iese un lichid alb ca laptele si este lipicios asa nue ste ceva anormal se intampla la fetele care sunt indragostite sau carora le vine ciclul

nu este nimic de speriat! nu te ingrijora

| adriana_3323 a răspuns:

Ai facut pe tine?

| WhiskY_7853 a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, asa am patit si eu si mi-a venit menstuatia.

| WhiskY_7853 a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii, poate ca iti vine menstruatia. Asa am patit si eu.