| maryanaruto a întrebat:

Am 13 ani si numa 1.60 vreau sa am macar 1 65 pentru ca vreau sa dau la politie ce sa fac ca sa mai cresc voi ce ziceti mie mise pare cam n-am crescut aproape deloc fata de anul trecut dau funda pentru primul raspuns

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Cresti tu pana la 18.
:*

| Smileee_3231 a răspuns:

Eu sunt la fel.adica pitica.big grin
Si profa de mate mi-a zis sa incerc niste intinderi.Adica cu mainile in suus sau de o bara.
Sa sti ca a functionattwinking
Success!

| SangJin a răspuns:

Stai calma, eu am 14 ani jumate si am 1, 63 :)). Mai ai timp sa cresti.
Nu cred ca(virgula) chiar esti disperata dupa asta, asa incat vrei sa faci tot ce poti sa te inalti, dar uite aici niste exercitii care par relativ ok pentru ochiul neexperimentat : http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/
Se zice ca trebuie' sa consumi mai multe legume si calciu(care are concentratie mare in lactate, dupa cum si tu stii deja)+vitamina D(o,, iei" stand la soare; 15 minute e suficient pentru a atinge cantitatile necesare) care ajuta la fixarea metalului astuia in oase.Si sa dormi mai mult(dar la ore corespunzatoare; adica nu stau de la 3 noaptea pana la ora 17).
Despre faza cu inaltimea pentru academia asta de politie sau cum i se zice, nu mi se pare corect...cam discriminatoriu.De unde stii asta? Si oricum ia si tu in vedere ca ti se mai pot schimba parerea si optiunile in timp, deci relaxeaza-te si nu te stresa prea tare... Corpul are rata lui de dezvoltare.
Bafta.

| maryanaruto explică:

Fac karate luxandra

| DevilProject a răspuns:

Incearca sa faci 1 an 2 de baschet pentru ca te inalta f. mult

| Luxandra a răspuns:

Ar trebui sa te apuci de sport. Si eu in perioada adolescentei am facut aerobit, iar atunci am crescut cel mai mult in inaltine...si in plus iti faci un corp de invidiat. Politia e o meserie frumoasa...merita!(fetele inalte sunt cele mai frumoase)-asta ca o parantezahee hee