| Lyndsey a întrebat:

Am 14 ani si...am avut o relatie cu un baiat cu 3 ani mai mare decat mine.Nu stiu ce s-a intamplat si ne-am sarutat foarte scurt.Acum in fiecare zi ma gandesc la aceasta prostie(de vreo 2 luni incoace).Ce sa fac sa nu ma mai macine constiinta? Am aflat ca el saruta toata ziua...de multe orilaughingsi e mai "curvar"(scuzati).Mie chiar imi pare rau. Oare este bine sa nu mai am alti iubiti pana la o varsta mai inainta, pentru a nu se intampla din nou acest lucru? Eu aproape sunt hotarata sa fac lucrul acesta.Am o colega de clasa,mai mica cu un an si jumatate decat mine si s-a pupat de N ori, si nu are nimic.La fel au facut si alte colege de-ale mele.Voi ce parere aveti? Fundita.kiss

Răspuns Câştigător
| Maria321 a răspuns:

Offf, ce problema laughing).

In primul rand, ar trebui sa te obisnuiesti cu astfel de baieti (care te sartua, te `vrajesc` si apoi te lasa laughing) ) / O sa tot dai de asemenea `specimene`.

Eu una zic sa mai astepti putin cu iubitii, pe la 15-16 ani,asa,te va lua valul si vei fi dornica sa cunosti peroana potrivita,vei avea cat mai multe relatii, cu diversi baieti (cuminti,rai,posesivi, gelosi, orgolisi, care te insala, etc ), cat despre colega ta mai mica laughing)), nici nu stiu ce sa spun, eu tot raman umita cand vad `pustoaice` (ma rog, nu ca eu as fii prea mare! laughing ) care se saruta si au relatii de 2-3 ani pe la 14-15 ani! Dupa cum ai scris mai sus, eu te consider o persoana sensibila si care nu stii incotro sa te indrepti momentan. Eu zic sa stai cumintica, sa-ti vezi de admitere, sa fi o adevarata domnisoara si sa nu dai curs tuturor golanilor care tot vor aparea in viata ta happy. Incearca sa fi selectva si sa-ti alegi un baiat care sa te respecte si sa te merite! Pupici :*

| Lyndsey explică (pentru Maria321):

Multumesc mult, o sa tin cont de ce mi-ai zis kiss.

2 răspunsuri:
| Isabella00 a răspuns:

Ar trebuii sa il uiti...Si oricum lumea nu cred ca are o parere superba despre ele, pentru ca par fete usuratice..Parerea mea big grin Eu spun ca daca gasesti un baiat potrivit..si il cunosti..nu ar trebui sa te autorefuzi. :*