| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am luat masina tatalui. Nu am mai condus pana acum din greseala gand am dat cu spatele am dat peste terasa din spate si am daramat-o. Mama mea stie despre acest incidesnt si ii este frica sa ii spuna tatalui pentru ca tatal meu este un pic mai agresiv. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| ValentySHINee a răspuns:

Hmm...ar fi bine sa explici tatalui intr-un mod mai speriat cele intimplate, si sa-i promiti ca vei face orice doar ca sa nu fii batuta sau ceva de genu...Bafta!happy

1 răspuns:
| catablondu a răspuns:

Buna, gandeste-te ca poate va afla din alta parte si e mult mai bine sa-i spui tu sau mama ta. Sper ca tatal tau va sti sa reactioneze fara agresivitate, mai ales ca I-ai spus tu si nu altii. Explica-i ca a fost o nebunie, o curiozitate si incearca sa-i promiti ca nu te mai urci la volan pana cand nu vei fi la varsta la care sa ai permis.