| Sjjsiai a întrebat:

Am 14 ani și părinții nu ma lasa sa ies singur afara și când ies cu ei ies doar jumate de ora vreau și eu sa ies singur sau cu un prieten foarte bun și zice ca nu ma lasa: zice ca daca ies cu prietenii ma omoară ma bate..., nu mai suport, imi vine sa ma omor, totuși am 14 ani...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii istet si roaga-ti parintii sa lasa un prieten sa vina la tine in curte, sa va jucati impreuna...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Discută cu ei ca și un băiat de 1 ani.

| haileewatson a răspuns:

Nu te demoraliza, incearca sa vorbesti o ruda apropiata cu care te intelegi bine. Un unchi, o matusa nu ai?

Spune-le despre problema asta si roaga-i sa vorbeasca cu parintii tai. Asigura-i pe parintii tai ca esti suficient de mare incat sa iesi afara singur, si vei fi responsabil incat sa nu intri in anturaje proaste sau sa faci prostii.

Daca parintii te bat sau te abuzeaza intr-un fel te-as sfatui sa suni la Protectia Copilului.