| dulcica2 a întrebat:

De cateva zile sunt atat de suparata si nu am mai dat nici un raspuns pe site! Ma puteti ajuta? Vreau sa imi iau un mini lop dar parintii nu ma lasa! Ei zic ca face mizerie si ca nu trebuie tinut intr-un apartament si ca nu il pot tine in camera mea care e destul de mica! Am plans tota saptamana si imi vine sa ma omor! Nu mai suport! Ce trebuie sa fac? Mai nou a intervenit ca trebuie sa ne mutam...Parintii zic ca sa se obisniasca cu viitoarea locuinta! Dar poate ei se vor obisnui peste 6 luni! Nu mai pot sa astept! Mama zice ca nu pot sa imi iau si so nu o mai bat la cap si tata zice sa il las in pace! Ce pot face? Raspuns rapid ca nu mai pot! Funda, vot si tot ce vreti!

1 răspuns:
| ellena3322 a răspuns:

Pai uite fii in continuare suparata te cheama la masa nu te du. Zici ca nu iti este foame si pune pe telefon sau pe calculator o poza cu minilop si uiatate la el si daca o sa te vada iti dai seama ce fel o sa se simte. Apoi du-te si stai undeva prin apropriera lor su prefate ca vb la telefon cu o prieten de a ta da sal dai pe telf pe siletios pentru orice eventualitate.Si zii si tu ca fata imi este rau ca bla bla bla bla baga tu de alea si faci in tot intradinsu sa te auda parintii tai. Si apoi scrie intr-un caiet mare imi dorescc un mini lop sti si tu pleci la scoala si mama ta sau tatal tau sigur mai vine prin camera ta si poate deschide acel caiet si poate vede. Cred ca toate acestea tea ajutat.Papa