| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1.69 si 59 kg. Ce dieta imi recomandati ca sa slabesc 5 kg in 10 zile?

12 răspunsuri:
| asko a răspuns:

5 kg in 10 zile, duaaamneeeeeee
10 kg in 20 de zile
20 kg in 40 de zile
40 in 8o de zile
fataaaahh ai grija sa nu slabesti de tot
nu exista asa ceva!

| spyceygirl a răspuns:

Ai greutatea ideala pentru inaltimea ta, dar eu stiu cum suntem noi fetele, vrem sa fim mai slabe de atat(deoarece probabil acum ai putina burtica). Insa 5 kg e prea mult sa slabesti(nu ai mai arata bine, adica cu forme). Eu zic sa nu mai mananci dupa ora 18:00 si cateva exercitii fizice cand ai tu chef sa le faci(dar e bine sa le faci, chiar si putine), si de cate ori servesti masa nu mai consuma atat de mult, mananci doar cat sa te saturi.

| MADALINAAAA a răspuns:

Scaderea brusca de kg iti poate aduce multe deraglari ale organismului. Iar dupa dieta, kg se vor pune iar.Mai bine slabeste usor, dar sanatos.

| yoannah a răspuns:

Dar ai greutatea perfectastraight face
De ce ai vrea sa mai slabesti?

| bruno9432 a răspuns:

Infometare!
dar degeaba vei slabi mult si repede pentru ca nu este nimic sexy la o fata palida, cu cearcane si eventual perfuzii atasate!
big grin apuca-te de un sport, mergi la dansuri, la inot - vei avea un corp frumos, mai ales ca ai doar 15 ani si este perioada in care organismul tau inca se mai dezvolta!

| alexuzha a răspuns:

Mai esti foarte bine dar daca tu vrei sa slabesti...eu nu am o dieta dar incerca sa nu beau sucuri sa nu mananc paine, dulcuri, mai ales cipsuri samananc foarte multe fructe( nu exagera cu bananele)nu manca foarte sarat si mananca cat mai multa salata, nu manca intre mese si fa un pic de sport zilnic(mergi vreo ora pe zi pe jos sau alearga)

| Georgiana95 a răspuns:

De ce ai vrea sa slabesti? La varsta si inaltimea ta e bine sa ai cat aibig grin
Nu trebuie sa fii complexata de greutatea ta! Multumeste-te cum te-a lasat Dumnezeubig grin

| dada18x a răspuns:

Iti recomand sa te uiti in oglinda si sa spui "altele ar vrea sa aiba greutatea si inaltimea mea, iar eu sunt nebuna si vreau sa arat ca o subnutrita". Sper sa nu te superi, dar esti bine asa cum esti. :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice regim de slabit are si inconveniente, tu esti in crestere, te anemiezi, calciul si mineralele de care ai nevoie ca sa cresti or sa fie diminuate, o data ca cresterea nu mai este normala deci este posibil sa nu cresti in ritmul in care ai crescut, anemie si toate celalte, a slabi la varsta asta este riscant, pe urma, capacitatea de a memora scade, note proaste la scoala si multe altele.

| yachtmanblue a răspuns:

Distrugerea oglinzilor...

| gabiflom8 a răspuns:

La aceasta varsta preferi sa ignori sanatatea care este cea mai importanta?