| alexmasters889 a întrebat:

Am 15 ani sunt baiat si sunt impreuna cu prietena mea de 2 luni si mi-a propus ca vrea sa faca cu mine Sex ce sa fac eu as vrea dar nu stiu cum sa incep ....si mai sunt si virgin big grin big grin

3 răspunsuri:
| AndreeaRox a răspuns:

Ai 15 ani...ea presupun ca e mai mica decat tine...deci care'i graba?! Ce? au intrat zilele in sac si se termina lumea? Mi se pare ceva normal la 15 ani sa fii virgin. E o mare prostie sa iti incepi de acum viata sexuala mai ales ca sunteti impreuna doar de doua luni. Nu e bine sa-ti incepi viata sexuala asa devreme. Organele genitale nu sunt maturizate si pot functiona anormal. Daca ai incepe acum, ai putea sa suferi o tulburare de dinamica sexuala de care ti-ar fi foarte greu sa scapi chiar si dupa ce ti-ai incheiat pubertatea. Sarcina si bolile nu sunt singurele feluri in care sexul te poate rani. Dar chiar daca ai avea „noroc", sexul fara iubire durabila raneste intotdeauna: dupa o scurta placere – daca e si aceea – urmeaza nesiguranta, mania si ura de sine pentru a te fi lasat folosita. Multime de adolescenti cauta si accepta sa faca sex pentru a „tine" pe cineva. Si apoi acela tot ii paraseste.

Decizia iti apartine, dar gandeste-te de doua ori inainte sa faci pasul.

| TedoraTeo a răspuns:

Hey!
Nu vreau sa iti spun ca esti prea mic pentru asa ceva sau alte lucruri asemanatoare pentru ca sunt de prisos. Asta este doar alegerea ta si daca simti ca esti pregatit atunci fa-o.
Ceea ce este neaparata nevoie inainte de a-ti incepe viata sexuala este faptul ca trebuie sa fii cat mai bine informat in legatura cu asta. Trebuie sa ai in vedere riscurile la care va expuneti si tu, dar si partenera si in caz ca faci vreo greseala sa stii cum sa o repari in cel mai scurt timp.
Atata timp cat exista dragoste si intelegere din partea amandurora nu trebuie sa iti faci probleme in privinta faptului ca nu sti cum sa incepi sau lucruri din astea. Daca iti planifici asta de dinainte nu va iesi nimic bine. Trebuie sa simti ceea ce faci!winking

Iti doresc succes si nu uita: informeaza-te inainte de orice ( vei gasi pe internet toate informatiile de care ai nevoie). Daca ai totusi vreo nelamurire nu ezita sa intrebi! big grin

| alexmasters889 explică:

...m-am gandit si vreau sa o fac 15 ani numai sunt un copil droguri am luat sunt un baiat de cartier care nu a putut sa puna pana acum o fata in pat big grin si m-am interesat ce as putea sa primesc boli etc... si am fost la farmacie in urma cu cateva zile am cumparat cateva prezervative ..si momentul cel mare vine peste o saptamana
...happy