| anamaria2009x a întrebat:

Am 15 ani, sunt mai antisociala asa si vreau sa ma integrez in lume. Mi-am facut niste "prietene" si am iesit azi cu ele si aveau tot felul de subiecte de discutie despre fosti, petreceri, tabere, prietenii lor, marci de machiaje etc si eu n-am prea avut ce sa vorbesc ca n-am avut parte de nimic dintre astea si iar am fost antisociala unui grup. M-am gandit sa inventez si eu niste povesti ca ma vad iar cu ele. Despre ce as putea sa vorbesc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inventa nimic, ca risti sa te faci de rusine, fiindca oamenii se prind usor de minciuni.
Mai bine stai si asculta ce povestesc ele si cere-le ajutorul sa-ti arate si tie cum se imbraca, cum se machiaza, cum se joaca...

| dullcat a răspuns:

Cel mai intelept e sa nu inventezi nimic deoarece minciuna are picioare scurte.

| Hyperion7 a răspuns:

Asta cu inventatul este o prostie,sincer.
Daca te depășește,poate prietenele nu sunt pe măsura ta.
Adică daca nu îți vin papucii, nu ii tai sau ceva, îți iei alții, nu?
Și înainte să zici că de unde comparația asta cu oamenii și papucii, o sa vezi mai târziu big grin

| CarmenCraciun a răspuns:

Poti inventa o poveste de dragoste cu un tip. Cum te-a cucerit si mai ales cum te-a sedus. Raman alea masca.