| andreibogdi51 a întrebat:

Am 15ani si mi-am pierdut virginitatea inainte de casatorie. Si doar acum realizez cat de mare e pacatul meu, dupa ce incerc sa ma pocaiesc. Nu stiu ce sa fac cu iubita mea actuala cu care mi-am pierdut virginitatea. Suntem de 2ani impreuna. Oare ar trebui sa ma despart de iubita mea si sa fac voia lui Dumnezeu sau sa raman cu ea in continuare?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hai nu ne mai aburi cu prostiile tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-te mai copile ca bati campii.
Scrii de plcitiseala asa-i?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voia cu virginitatea e a popilor, nu a lui Dumnezeu. Nu părăsi iubita pentru voia popilor.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Toți oamenii păcătuiesc deci, da, de preferabil era sa aștepți încă câțiva ani pana la căsătorie.
Totuși, logic ca trebuie sa ii fi loial iubitei, păcatul mai mare este sa o lași acum și să o aștepți pe următoarea pentru " nunta')), pentru ca efectiv mai târziu s-ar putea sa regreți și să vrei să te împaci cu ea și ea să te lase cu ochii în soare exact cum tu intenționezi sa faci asta în acest moment.

| FilipSorin a răspuns:

Dragul meu, este mare pacat dar sfatul meu este sa ramai cu ea împreună, Pocăiți-vă amandoi si toate pacatele voastre și pacatul acesta o sa va fie iertate. Dami mesaj pe insta, te pot ajuta mult mai mult, ma cheamă filipsorin.sw

| Adelina4679 a răspuns:

Parerea mea este sa ramai in continuare cu prietena ta daca o iubesti. Nu se "supara" Dumnezeu pe tine daca intre voi este o dragoste sincera.

| adorbanii a răspuns:

Vegetable?