| bogdanmihai469 a întrebat:

Am 16 ani, a inceput sa-mi creasca barba de pe la 15 si mi-o fac cu aparatul de ras. De ceva timp, insa, imi creste extrem de repede, adica mi-o fac seara o data la doua zile si deja dimineata cand ma trezesc se vede destul de bine si deja m-am si saturat sa mi-o fac... Intrebare mea este daca exista vreo alta metoda prin care sa-mi creasca mai greu barba si eventual sa se ia si mai bine (sa nu se mai vada urmele). Ma gandeam chiar si la ceara sau ceva de genul.

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Iti va creste mereu si nu poti face nimic pentru asta! Va trebui să te razi ca toți bărbații! Si cu ceara tot la fel iti va creste, iar de durere nu pot sa-ti spun cum va fi... Cumpăra un aparat mai bun care sa te ajute! Esti tânăr, lasa lenea si fa-te cool mereu! Numai bine!

| angelcore a răspuns:

Sa stii ca fetelor in general le plac baietii cu barba, asa ca de ce ai vrea sa ti o iei? si mai ales cu ceara? daca asta e scopul tau sa scapi de barba atunci fa o cu ceara, pentru ca asta scoate firul de par direct din radacina si de asta dureaza mai mult sa creasca. dar ca sa stii, doare ca naiba epilatul cu ceara.