| n00ne a întrebat:

Am 16 ani, si nu am avut niciodata o prietena. Sunt foarte timid si nu am curaj sa intreb o fata daca ma place / daca vrea sa fie cu mine, ma rusinez si tremur. Spuneti-mi ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
| imortal a răspuns:

Tinere, sincer eu am 23 de ani si aceeasi problema am avut-o si eu. Si ink mai am ceva din ea, nu am acel curaj si ma inroshesc cand vb cu o fata probleme mai delicatewinking(presupun ca iti dai seama), dar nu de multe ori, doar at cand nu sunt sigur ca as putea primi un raspuns pozitiv din partea ei... ce poti fce, sincer, ce as fi vrut sa fac si eu d mic, da nu mo dus capu atunci : 1- sa te inscri intr-o activitate unde sunt majoritatea fete, gen dans, etc.
2- daca nu te duci in cluburi seara, incearca sa te duci, dar nu cu gashk de prieteni, 5-10 cati sunteti, il iei pe cel mai bun amic al tau sau cel mai bine sa te duci singur...nu te stie nimeni, deci nu ai d c sa te feresti, te dai pe langa orice fata iti place tiewinking
3- daca nu ti-ai inceput viata sexuala ink si asa cred ca si e, ti-as recomanda sa o incepi si sunt sigur ca te gandesti cu cine, nu? e daca nu ai cu cine, poti incepe cu o fata dupa centurik (nu e de ras), apoi o sa ai tot timpul sa iti continui viata sexuala cu orice fata doresti tu mai mult sau mai putin,

atentie daca nu reusesti prin acesti 3 pasi ia cateva ore la un psiholog (preferabil sa fie femeie) si spune-i problema ta,
incearca sa nu ocolesti c ti-am zis aici, chiar daca unele par penale(pentru unii care nu au trecut sau trec prin asa ceva)

6 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Studiază Psihologie, dar ai grijă, dacă o studiezi detaliat, e o armă, care se poate întoarce chiar în potriva ta.
Eu nu mai am niciun fel de emoţii de la 13 ani. iau totul logic.

| M.madallina a răspuns:

Si eu sunt asa, nu pot aborda niciodata un baiat din cauza timiditatii mele.

| Alecsandraa a răspuns:

Pai fetelor le place sa fie alintate, sa te dai pe langa ele. Dar daca esti timid asta este aproape imposibil. Ar trebuii sa-ti iei inima-n dinti, sa mergi la fata respectiva si nu-i spui direct : "Ma placi?" sau "Vrei sa fii cu mine?"... Trebuie sa fii mai senzual[daca acesta este termenul corect], sa te dai pe langa ea. Sa o inviti in oras, sau la tine acasa thinking Si dupa ce va acomodati o poti intreba[daca ea accepta sa iasa cu tine in oras, este clar ca te place, doar nu iese cu tine asa...]. Si lasa timiditatea! Fii un pic mai indraznet. Mai ales ca ai 16 ani happy

| tweety_8071 a răspuns:

Tr un mesaj privat cu idu tau ca iti dau eu add...nu-mi merge sa-ti dau mesaj pe privatwinking
vb:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ca de la prea mult sex devi slab

| dimimann a răspuns:

Te inteleg perfect baiatul sau fata care ti-a spus acesti trebuie pasi a spus tot dar ar mai fi ceva de adaugat nu o lua prea repede imprietenestete cu cea care vrei sa fi fai poftele dar nu toate ca apoi se invata sa te dai tare pe langa ea si cand crezi ca ai ajuns mult mai aproape de ea spune-i ce simpti si intreab-o daca simte acelasi lucru pentru tine. A da si sa nu eziti.