| Nobody777 a întrebat:

Am 16 ani si o luna dar inca ma uit la desene animate, mama mea a spus că sunt deja mare si ca sunt de copii mici si ca ar trebui să fac alte chestii, in primul rand eu nu ma uit la disney junior sau la alte tampenii, eu ma uit la Nickelodeon si Disney Channel canale pentru adolescenți, ma uit la desene gentonguehineas si Ferb, Kim Possible, buburuza si MOTAN Noir, Mickey Mouse (d-astea vechi nici nu ma uit la prostiile de acum unele cum ar fi ala cu fantoma si Molly McGee cum Dumnezeu s-o numi, ca despre Sofia intai sau doctorita plusica nu mai vorbesc am renuntat de mult cam pe la vreo 10-11 ani) bine adică nu ma uit numai la desene, ma mai uit si la seriale de adolescenți, filme de adolescenți și din cauza școlii nici nu am mai avut timp de ele. Am si eu responsabilitati de elev cu meditații gen si eu sunt foarte pretențios la notele pe care le iau. Nu pot să dorm fara o jucarie de plus si inca as mai vrea să mă mai joc gen cu jucarii asa putin. Încă sunt la curent cu ele gen d-astea de cinema precum:Encanto, Roșu Aprins etc. Voi credeti ca sunt copilăros? Va rog urgent! Plus ca asta este si pasiunea mea, culmea este ca le desenez personajele si ma si port ca ele uneori ex: Mama! Phineas si Ferb fac o secvență de titlu! Si vrea sa imi dea jucăriile altora si nu mai imi cumpăr dar tot vreau sa ma joc cu ele. Ajutor! Am stat si la o discuție pe tema asta si nu imi place. Dumnezeu sa va dea SANATATE! Va rog nu ma credeti vreun DEBIL ca ma uit la vârsta asta la desene! Asta e firea mea.

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

22 de ani aici și mă uit la Ladybug and Cat Noir ( mă enervează în română titlul plus că nu îl văd în română oricum ) Văzut Encanto, încă nu Roșu Aprins. Sofia Întâi îmi plăcea hmmm poate revăd episoade. Am wallpaper cu Adrien și Marienette. (Ca să nu crezi că ascund vreo secundă cine sunt )
Deci, nu, nu ai vreo problemă. Maturitatea înseamnă să îți permiți să faci orice fără asumpții de genul, e pentru fete, e pentru copii, e pentru x oameni. Doar fii tu și atât.
Ești copilăros? Da. E ceva rău? Nu. Uită-te la ce îți place. Nu cred că mama ta îți vrea răul, dar decizii de genul sunt doar ale tale, asumăți-le.
PS Vocile lor sunt mai faine în engleză

| Nobody777 explică (pentru zurick):

Pai si eu am un wallpaper cu Timmy Turner nu stiu daca il cunosti, si zice ce aia sa te uiti la desene la varsta ta? ai mai vazut pe cineva la varsta asta uitandu-se la desene? Haha. imi pare rau dar imi cere tot imposibilul, tu ai avut vreodata discutii de genul? i-am spus ca pot sa am si 30 de ani tot am sa ma uit! Si mai zice ca am talent la desen, poate ma fac vreun creator de desene. Pai ex: Butch Hartman Dan Povemire, Joeph Barbera sau multi alti aveau aceasta pasiune fara sa fie cineva sa le puna "bete in roate". Ei se simt in pielea personajului animat, sa nu mai zic de cei care fac Cosplay-uri cu personaje din desene gen ca Shego, Mirabel, Marinette etc. Si au 21+ eu am 16 abia impliniti de o luna. Am vazut oameni care au colectii disney clasice includ figurine, jucarii de plus, papusi care sunt oamenii in toata firea si le colectioneaza si poate chiar se joaca, cunosc o femeie cam de vreo 40 si ceva de ani photomum o rusoaica, ea face videoclipuri cum ca sculpteaza personaje din desene disney.

| Nobody777 explică (pentru zurick):

Si totusi cand am sa maturizez? peste 2 ani am 18 ani.

| zurick a răspuns (pentru Nobody777):

Nu la 18 laughing da asta nu înseamnă că are legătură cu desenele. Maturizarea e ceva continuu, nu la 18 vai, ai toată maturitatea din lume.
Asta tot îți spun, maturizarea nu ține de a te uita sau nu la desene animate

6 răspunsuri:
| Shadow1567 a răspuns:

Nu e nimic in neregula sa te uiti la desene cand aveam 11 ani cumnatul meu se uita impreuna cu mine la Avatar ang konfu panda avea 24 de ani halareţii draconiilor etc, tu crezk ca daca ai 16-17 ani e ceva rau sa te uiti la desene sunt omenii dec20+care se uita la animeurii

| zurick a răspuns (pentru Shadow1567):

Anime urile hmmm e diferență de nuanță.
Anime poate fi și ceva 18+ ( nu mă lasă TPU să scriu p*rno), poate fi și horror și atunci nu prea se include în ceea ce ai numi tu desene animate. Nu că ar fi ceva rău în a te uita la desene animate.

| Nobody777 explică (pentru Shadow1567):

Animeuri ca animeuri e adv ca ma uit si la ele, dar ma uit si la Casa Loud si Phineas si Ferb si mama a zis ca sunt niste desene proaste, pai se compara cu astea de la Duck TV? plus ca Candace are tot asa cam vreo 16 ani pe acolo. Dar nu pot sa renunt eu am mai avut discutii de genu' mai demult, nu cred ca o sa ma ascultesad