| Anonim1002937891 a întrebat:

Am 16 ani și vreau sa slăbesc cât mai repede, am încercat multe metode eșuate, iar de 2 luni fac sport in fiecare zi (acasa) iar când mananc mancare consistenta și prea multa, îmi fac voma singura, au început deja durerile de dinți, dar de când urmez chestia asta mai toți mi-au spus ca am slăbit, am încercat sa nu mai vomit, dar când mananc macare simt cum față mea e foarte grea si ma simt foarte grea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un psihiatru bun, fiindca ceea ce faci tu este generat de o problema psihica, sa-ti provoci voma ca sa slabesti, numindu-se BULIMIE.

https://psihoterapieiasi.com/blogs/news/psiholog-iasi-ce-este-bulimia
https://www.reginamaria.ro/articole-medicale/bulimia-nervoasa
https://smartliving.ro/bulimie-cauze-si-tratament-corect/

| haileewatson a răspuns:

Ai dezvoltat un eating disorder si e nasol, trebuie sa mergi la un nutritionist si poate un psiholog. Vomatul nu te ajuta sa slabesti, nu stiu de unde va bagati in cap toate prostiile astea. Du-te la un nutritionist si el va stii ce dieta sa iti dea in functie de varsta si necesarul caloric zilnic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ții o dietă periculoasă. Astfel, nu vei slăbi niciodată în mod sănătos.

Alege calea grea, niciodată scurtătura.

| Karland a răspuns:

Bunaaa! Si eu m-am confruntat cu kilogramele in plus pentru foarte mult timp din pacate. si nu credeam in ceaiuri de slabit, apa cu lamaie sau in alte chestii de genul acesta, pana ca o prietena de a mea sa-si achizitioneze niste suplimente pentru aceasta cauza pe nume EXIPURE, are ingrediente naturale care ajuta la digestie si digestia are legatura cu greutatea(cu cat digeri mai greu ceea ce mananci cu atat iei mai mult in greutate, dar pentru asta sunt aceste suplimente, sa te ajute sa digeri mai usor)
Nu fac reclama sau ceva in genul, dar si pe mine si pe prietena mea ne-a ajutat extrem de mult, am slabit in 7.4kg in aproximativ 2 saptamani, iar prietena mea 8.6kg in aproximativ 3 saptamani.

Poti sa le achizitionezi de pe acest site https://bit.ly/3yzMGsH daca te intereseaza.

Daca te hotarasti sa le achizitionezi, sper sa te ajute la fel de mult cum m-au ajutat pe mine si pe prietena mea! Numai bine.