| Meandjustme a întrebat:

Am 2 intrebari.
1.Cum poti scapa de punctele negre prin remedii naturale?(cat mai multe posibile si nu foarte costisitoare).
2Cum poti scapa de cearcane tot prin niste remedii naturale?
Imi doresc ca tenul meu sa fie cat mai curat posibil si imi doresc sa fac asta prin remedii cat mai naturale.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SheCanFlyy a răspuns:

1. Te poti spala cu apa si lamaie inainte sa dormi, lamaia fiind un bun tonic, curatandu-ti tenul in profunzime
2.Pai,aplica felii de castraveti sau cartofi pe ochi si stai cu ele cat mai mult

2 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Pentru a scapa de punctele negre fa peeling de 2 ori pe saptamana, eu folosesc un fruct de chiwi zdrobit pe care-l masez pe fata apoi il las 10 min sa actioneze si clatesti, mai poti folosi argila alba de la plafar amestecata cu zeama de lamaie pe care o aplici o data pe saptamana pe fata, si pentru a nu mai reaparea curata tenul in fiecare zi dimineata si seara cu gel de curatare si foloseste lotiune tonica sau apa cu lamaie. pentru cearcane foloseste felii de cartof tinute in frigider, le tii pe ochi cam 30 min, si felii de castravete reci, dimineata cartofi si seara castraveti, eu folosesc eye gel de la seacret spa, costa 130 lei 50 ml si e foarte ok

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......uri-negre/

Iar pentru cearcăne:
http://www.ziare.com/......ral-836891
Sper că ţi'am fost de ajutor!:)