| Ingrid18 a întrebat:

Am 2 prietene cele mai bune (x și y) cu care ma înțeleg de vreo 4-3 ani. Pe la început ne-am înțeles cu mai multe fete, după ne-am certat cu ele etc... Am rămas prietene cu încă doua fete, una a cam dispărut din peisaj iar celatata (z) a rămas.
Eu eram foarte foarte bună prietena cu x dar din cauza lui z m-am certat de multe ori cu ea și normal ca am fost rănită. Dar pana la urma mereu ne împacam, nici eu nu știu cum. Eu nu o suportam pe z, dar celelate da. Ultima data când m-am certat cu z a ieșit urat rău de tot iar atunci ne-am distanta toate 3 de ea. După a început sa spuna niște lucruri discutate între noi altor persoane și a ieșit și mai urat. După toate astea nu ne-am înțeles niciuna cu ea pana când a apărut din nou în viata nostra. X și y nu mai aveau nicio treaba cu ce s-a întâmplat în trecut și începeau sa se apropie tot mai mult de ea. Ele știu ca eu încă nu o pot suporta și sunt sigura ca și ea știe dar vrea să-mi facă în ciuda luându-le de lângă mine.Am vorbit cu x despre z și i-am spus ce părere am despre ea dar normal fiecare are propria părere. Nu vreau să-mi pierd singurele prietene... Ce ar trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sa o bati pe Z.

| IoanaRoman09 a răspuns:

De ce te complici atat? : ))
Pana la urma...ce-i prietenia?