| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 Windowsuri instalate pe PC. Windows 7 ultimate si Windows xp SP2. Windows XP este ultimul instalat.( l-am instalat doar ca sa pot folosi borland C++. imi trebuie la scoala laughing )
Problema e ca atunci cand pornesc calc nu ma pune sa aleg dintre 2 windowsuri, ci imi intra direct pe xp. Ce pot sa ii fac? Precizez ca nu am sters partita cu win 7 si nici nu am instalat win xp peste el.

Răspuns Câştigător
| kristy a răspuns:

Nu prea este recomandat sa ai XP si 7 in acelasi timp (sunt 2 versiuni total diferite care nu se"suporta"). Cateodata Xp sterge din fisierele din partitia cu 7(documente poze etc, asa mi s-a intamplat si mie).Pt scoala la info folosete mai bine MinGW 2.0.5 (este facut pentru windows si este foarte bun, si eu il folosesc)