| frum a întrebat:

Am 24 ani. stau cu parintii. tata tocmai mi-a facut scandal ca el nu mai are de ce sa ma suporte in casa. Ca mama mea la 21 de ani era maritata. Ca nu mai suporta sa ma vada. Ce sa fac? nu am bani de chirie, lucrez toata ziua, sunt cuminte si nu ii deranjeZ. Doar ca el e de principiuu ca trebuia sa ma marit de mult.Nu am cu cine, nu am iubit, ultimul m-a parasit pentru ca in ochii lui eram grasa. am ramas cu sechele. Ce sa fac acum? Ma simt pe drumuri si ma gandesc sa ma
sinucid daca nici macar parintii care m-au facut nu ma mai suporta in casa cu ei.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar atat poti?
Chiar iti este atat de greu sa-ti iei viata in maini si sa faci ceva cu ea?
Sunt milioane de copii care pleaca de acasa cu mult mai tineri ca tine si isi fac viata lor, isi inchiriaza ceva, muncesc, isi platesc facturile si mancare si isi construiesc un viitor.
Tie, chiar ti-ar fi atat de imposibil sa faci ceva in viata asta, incat preferi sa te sunucizi decat sa realzezi ceea ce alte milioane realizeaza deja?!
Are dreptate tatal tau, pana la cat sa te ami tina in carca?
Din bun simt, ia-ti viata in maini si cauta-ti un rost, fa ceva cu ea!
Cauta-ti un prieten, dar intai pune mana si slabeste daca ultimul amic ti-a spus ca esti grasa!
Schimba lucrurile in favoarea ta si nu mai astepta totul pe tava de la parinti, esti ditamai femeia si cam ajunge cu trandaveala pe spinarea lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Pacat ca nu te ajuta capul, cand scoti atat venin pe gura!
Dar stii ce, binele cu forta nu putem sa ti-l facem!
In cazul asta, stai grasa, fii rautacioasa, scuipa venin mai departe si intreba-te tot timpul, de ce nu te iubeste nimeni. Poate intr-o zi te va lumina cineva!

| peperonies a răspuns:

Ai incercat sa nu mai fii grasa?

| FaraNumePls a răspuns:

Ar trebui sa te înțeleagă. Încearcă să le ceri ajutorul în legătură cu chiria.
Viața este frumoasa. Nu o nenorocii dintr-o prostie! Iar băiatul ăla era orb. Te vedea grasă? Pe bune? Așa aud și ei pe toată lumea acum. In timpul relației e zeița lui iar după ce se despart ea era doar o grasă și stătea cu ea de mila. Penibili. Contează cum te vezi tu. Nu alții!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate, intr-un fel, mai putin partea cu casatoria.Se presupune ca ar trebui sa fii independenta la varsta asta.Sinuciderea nu e o solutie decat pentru cei slabi.

| Natalie4u a răspuns:

Buna draga mea. Sunt o fata simpla ce a trecut prin momente asemănătoare chiar si cu mult mai grele DAR nimic nu ne oprește sa sa fim mai pozitivi. Tot ce ar trebui să faci este să fi mai optimistă și încrezătoare. Forta gandului este uimitoare, suntem ceea ce gandim. Acum este momentul sa îți demonstrezi ție și poate și celor din jur cat esti de puternică. Cele mai mari schimbări in viață încep din felul de a gândi, nu lasa iluziile si gandurile negre sa te napadeasca. Mai bine gaseste in mintea ta la o solutie să ieși din impas. Timpul le va rezolva pe toate. Ai toată viața înnainte, bucura-te de lucrurile marunte, crede În tine si în dumnezeu, Fiecare frunză are umbra ei, ce nu te omoră te face mai puternic, bucura-te de viață pentru ca mai ai atatea lucruri minunate de trăit... Exista multe lucruri sa te motiveze... Ai sa vezi ca va veni clipa cand vei gândi altfel si cand vei privi innapoi vei constientiza unele lucruri.

| Natalie4u a răspuns:

Nimeni nu este fericit tot timpul.