| Cristina788 a întrebat:

Am 88 de kilograme și nu pot să slăbesc.
La 25 de ani nu am pe nimeni, mereu când mă întâlnesc cu un băiat îmi spune că nu sunt genul lui.

Am avut 110 de kg am slăbit si acum am 88 din păcate nu mai pot să țin regim.
Cum aș putea să slăbesc intr-un mod cât mai ușor?
Credeți că nu am prieten pentru că sunt grasă?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Nu trebuie sa ții o cura drastica, dacă nu vrei asta.
Fa-ti viata mai sănătoasă. Mănâncă mai sănătos.Fa mișcare, nu manca seara deloc, sau maxim fructe.Renunta DEFINITIV la dulciuri, prăjeli, chipsuri, fast food și la sucurile acidulate. Făinoase poți consuma, dar în cantități mici și rar.
Bea multă apă. Mananca la ore fixe, de ex:
9:00-micul dejun
12:00-o gustare, de preferat un fruct
15:00-pranzul, care ar trebui sa fie compus din peste, orez, carne slaba, și MULTE legume.
18:00-18:30-cina
Un rol important pentru a slabi sau pentru a te menține îl are sportul.Practica un sport care-ți place.Alearga de dimineață în parc,fa erobic, da-te cu bicicleta, pune exerciții de pe net. Cum vrei. Daca respecți ce ți-am zis eu aici, vei slabi, și nu te vei mai îngrașă. Numai bine!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cristina, nu mi-o lua in nume de rau, dar esti inca la categoria obeza, fiindca ai doar 1.60m si ar trebui sa ai maxim 50kg ori tu ai un surplus de 38 de kg, care-s totusi foarte multe, si asta sperie un baiat, de aceea va trebuii sa insisti in a pierde mai mult din greutate, in a adopta un regim de viata sanatos si cat mai normal posibil.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bun sfat ti-l poate da un nutritionist. Ar trebui sa apelezi la el. Pe net o sa gasesti o multime de diete, prostii, oameni ca iti vor spune cum au slabit ei si ca functioneaza gatantat dar adevarul e ca depinde de la persoana la persoana. De asta spun ca un specialist te poate ajuta sa slabesti.

| mgtow a răspuns:

Cu verdeata, alimente fara grasimi si 1h miscare pe zi o sa slabesti in cativa ani

| Robert2526 a răspuns:

Pot fi o multime de motive pentru care nu ai un prieten dar ma indoiesc ca e din cauza ca esti grasa.
Daca ai nevoie de ajutor imi poti scrie un mesaj. Daca imi dai mai multe detalii si imi raspunzi la cateva intrebari, te pot ajuta cu un program adaptat nevoilor tale pentru a reusi sa slabesti.

| RAY a răspuns:

Cum aș putea să slăbesc intr-un mod cât mai ușor?

cel mai greu este mentinerea pentru ca oameni nu au invatat nimic in timpul dietei astfel ca se ingrasa la loc, nu inteleg rata metabolica,cum fumctionaza organismul,ce inseamna alimentatie sanatoasa, activitate fizica, chestii de genu cer multe informatii, timp si vointa, ambitie sa pui in aplicare ceea ce ai invatat, ce recomand eu din propia experienta
1, cantaritul zilnic
2, numaratul caloriilor
3, sport
4, mancare sanatoasa
5, fara dulciuri, sucuri, fast food, mezeluri, pizza, produse din patiserie

somnul conteaza iar mult, 7-9 ore de somn pe noapte

2l de apa zilnic

incearca sa manci doar 8 ore pe zi iar 16 nimic, o sa te inveti o sa vezi ca pofta de mancare se diminueaza, baza este proteina si multe legume =astea tin de foamete

felicitari pentru acele kg pierdute

Credeți că nu am prieten pentru că sunt grasă?

sincer iti spun ca chiar azi mi-a placut de o fata desi era obeza, cred ca avea pe plus vreo 30 de kg dar o fața frumoasa, ma atras, poate ca uni prefera slabe dar sincer, nu e singura am mai intalnit multe care mi-au placut

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei ceva trebuie să ai ambiția să obții acel lucru.
Du-te la un nutriționist mai întâi.

| ruben77 a răspuns:

Surioaro, daca sa iti explic doua lucruri
1. Cine te va iubi cu adevarat te va iubi asa cum esti,
si 2. poti slabi usor fara sa faci tare mult efort... o problema ca a ta am avut si eu aveam aproape 100 de kg imi era rusine de cine sunt si cum sunt pana cand am inceput sa folosesc niste pastile la sugestia unui prieten. si dupa ce am inceput sa le folosesc am reusit in 2 luni sa slabesc 20+ de kg fara tare mult efort. tu poate vrei sa slabesti mai repede, poti sa slabesti si mai repede dar facand exercitii si tinand o dieta. eu am reusit sa slabesc 20 de kg fara dieta sau exercitii. eu iti sugerez sa le incerci sunt putin mai scumpe dar isi merita bani ( acestea sunt https://bit.ly/2Ynrsgr )