| 1stea a întrebat:

Am auzi de la niste amici ca daca te razi in cap ti se inchide culoarea parului. m-as rade atata timp cat iarna asta port caciula.
Vreasu sa aflu daca este adevarat sau renunt sa ma rad!?
Thx!

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Nu este adevarat. Este adevarat insa ca daca te razi in cap e posibil sa-ti creasca parul mult mai des...si doar asa sa se inchida culoarea, ca o iluzie optica.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu sunt ras in cap, iarna mi se inchide culoarea parului, vara ajung sa fiu blond.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Atunci cand te razi, parl devine mai puternic si mai inchis la culoare.
Majoritatea femeilor care se epileaza cu ajutorul lamelor au observat ca firul de par devine mei negru si mai gros dupa cate epilari. Este adevarat ceea ce spui tu. Un var de-al meu s-a ras pe cap in timpul unei veri, el avea un par de culoare saten-deschis. Toamna, am fost uimita sa-l vad cu parul saten inchis, deci chiar este adevarat!
Este bine daca o faci pe timpul iernii, deoarece nu tuturor barbatilor le sta bine cu chelie.
Deci o poti face linistit, nu ai ce pierde!