| 1stea a întrebat:

Am auzit de la niste amici ca daca te tunzi chel ti se inchine culoarea parului. eu cum sunt blond m`ar interesa sa ma rad in cap in iarna asta atata timp cat port caciula. Acum vreau sa stiu daca e adevarat sau nu!?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Nu stiu exact. Iti pot spune ca culoarea parului este data de pigment. Pigmenutul este stabilit de factorii genetici, culoarea parului o mostenesti de la unul dintre parinti. si sa ca nu cred ca sa ti-se inchide culoarea parului.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Important nu e ca se schimba putin nuanta parului ci faptul ca are un efect benefic asupra radacinii acestuia. Acum sa nu crezi ca daca te tunzi chel vei deveni brunet.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am ras de două ori în cap şi nu mi s-a schimbat culoarea părului. NU-ţi mai asculta amicii. Când o să ai vreo 40, 50 de ani, atunci să-ţi faci griji că o să ţi se schimbe culoarea părului.