| deliacatalina25 a întrebat:

Am auzit ca in procesul de slăbire prima data grăsimea de pe abdomen scade vizibil dar in același timp am mai auzit și varianta ca burta fiind prima care apare, va dispărea ultima. Sunt împărțită între doua idei și nu stiu care e cea corecta

5 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Hello! Din păcate, nu poți alege zonele de pe care să pierzi grăsime și nici ordinea în care să o faci. Corpul decide. Nici măcar exercițiile fizice nu te ajuta să scapi de grăsimea din anumite zone, ci doar îți tonifiază musculatura. Organismul tău decide în ce ritm și în ce ordine se debarasează de țesutul adipos. Păstrează un deficit caloric, fă mișcare, mănâncă sănătos și lasă-ți corpul să decidă.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce sport face si ce parti ale corpului lucrezi mai mult!
Daca lucrezi burta, acolo vei slabi mai mult...si asa mai departe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici una. Corpul decide, nu părerile altora.

| deliacatalina25 explică (pentru sadrian46):

Asa i, depinde de corpul fiecăruia

| VoidEternal a răspuns:

Nu-i o regulă, dar statistic vorbind, grasimea de pe abdomen se duce mai greu.