| fluturas a întrebat:

Am auzit ca sunt elevi care au mers la profil la filologie si la facultate la medicina, ce parere aveti?
Daca as merge la filologie, avand in vedere ca nu se pune baza pe biologie m-as descurca mai greu la facultate?

Răspuns Câştigător
| biBii07 a răspuns:

Medicina e o facultate la care trebuie sa dai un examen in prealabil la biologie si chimie cred, oricum biologie sigur. Asa ca daca nu ai cunostintele necesare nu poti intre deci nu ai avea cum sa te descurci mai greu. Trebuie sa te tii de treaba acum in liceu indiferent de faptul ca nu ai atat de multe ore de biologie si chimie sau eventual sa faci pregatire cand esti aproape de admitere tongue